Niedawno zakończyły się prace remontowe nowej harcówki XXII Drużyna Harcerska Ignis z Rajczy. Znajduje się ona w centrum Rajczy naprzeciwko szkoły, obok Sołtysówki.

Dotychczas drużyna harcerska, dzięki uprzejmości Dyrektora Zespołu Szkół w Rajczy spotykała się w szkole, jednak władze Gminy postanowiły wesprzeć działania młodzieży i przekazały środki finansowe na remont. Rodzice samodzielnie wyremontowali pomieszczenie przekazane od gminy, w którym teraz będą odbywać się zbiórki.

Przeprowadzone prace remontowe trwały kilka miesięcy i obejmowały nawet wybudowanie osobnej toalety.

Przypominamy, iż XXII Drużyna Harcerska Ignis działa w gminie Rajcza od ponad roku. Aktualnie zrzesza 35 harcerzy i  harcerek w  wieku 10-18 lat, którzy co sobotę spotykają się na zbiórkach.

"Mimo krótkiego okresu działania, mamy już za sobą liczne wyjazdy na biwaki oraz zloty, takie jak Ekorajd, Zlot Hufca, Festiwal Harcerski czy obóz w  Pogorzelicy. Cieszymy się, że udało nam się uzyskać w Rajczy własny kąt, w którym będziemy się mogli dalej rozwijać. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania harcówki."- harcerze XXII Drużyny Harcerskiej Ignis z Rajczy.

 

przed remontem

po remoncie

zdjęcia i źródło: XXII Drużyna Harcerska Ignis z Rajczy

Udostępnij Drukuj E-mail