Bez komentarzy

"Zbliżająca się wielkimi krokami 51 edycja Rajdu Chłopskiego, ściągającego od lat do Gminy Rajcza miłośników narciarstwa z regionu, kraju i zagranicy, w roku 2019 do listy wyścigów dopisuje skijöring w motorowym wydaniu.

Co to jest skijöring?

Skijöring to wyścig łączący moc koni mechanicznych motocykli enduro z umiejętnościami jazdy na nartach! Dokładnie 27 stycznia 2019 w gminie Rajcza  odbędzie się pierwsza edycja Rajcza Enduro Skijoring! Skijoring, czyli wyścigi narciarzy ciągniętych przez zwierzęta, który jest narodową dyscypliną Norwegów. Na przestrzeni lat ewoluowała ona także w stronę motorsportu, gdzie rolę zwierząt zastąpiły pojazdy mechaniczne w tym samochody, quady, czy też skutery śnieżne i motocykle terenowe. Ta ostatnia odmiana skikjoringu od lat cieszyła się szczególnym zainteresowaniem członków klubu motocrossowego z Rajczy – Extreme Beskid Team, którzy zainteresowania przekuli w czyn i postanowili sprowadzić skikjoring do swojej gminy, gdzie od pół wieku odbywa się tradycyjny bieg narciarski, tzw. Rajd Chłopski.

Jak tłumaczy członkini Extreme Beskid Team – Kalina Pustelnik – jako klub także chcieli dorzucić do imprezy coś od siebie.

Doroczny Rajd Chłopski to świetne wydarzenie, podczas którego nie tylko w powietrzu unosi się duch rywalizacji, ale także jest to czas integracji lokalnej społeczności, podczas panuje naprawdę wyjątkowa atmosfera. Jako klub z Rajczy, reprezentujący gminę w licznych imprezach sportowych, w roku 2019 chcieliśmy dołożyć do rajdu coś motocyklowego od siebie, a że motocykliści – jak pokazała chociażby skijoringowa impreza w Karpaczu w latach poprzednich – świetnie dogadują się z narciarzami, to postanowiliśmy sprowadzić skikjoring do siebie. I tak narodził się pomysł organizacji Rajcza Enduro Skijöring.

Jeśli warunki atmosferyczne dopiszą, czyli zima nie zawiedzie, to rajczański skikjoring wystartuje 27 stycznia, a sama rywalizacja zostanie rozegrana w aż trzech klasach: SKI (motocyklista + narciarz), SNOWBOARD (motocyklista + snowboardzista), WOMEN (klasa kobiet), przez co jak zapewniają organizatorzy, wyścigowych emocji na pewno nie zabraknie!" - zapowiadają organizatorzy, czyli Extreme Beskid Team z Rajczy.

Gdzie i kiedy rejestracja?

Zapisy wystartują w sobotę 15 grudnia o 9:00 na stronie http://www.wynikizawodow.pl, a dokładnie w panelu zawodnika https://panel.wynikizawodow.pl , więc jeśli nie macie tam konta, to zachęcamy do założenia, żeby potem nie marnować cennych 23 sekund na jego utworzenie. Mając konto trzeba się będzie wpisać na zawody Rajcza Enduro Skijoring, które będą tam widoczne od 9.00.

Kto się może zarejestrować?
Przede wszystkim tylko osoby pełnoletnie! W zawodach startują duety tj. motocyklista i snowboardzista/narciarz, ale rejestruje się jednak tylko motocyklista (wiemy, że wielu z Was śmiga i na tym i na tym, ale mówiąc motocyklista, mamy na myśli tę osobę w duecie, która 27 stycznia będzie jechała na moto), który pociągnie narciarza/snowboardzistę. Dane narciarza/snowboardzisty zostaną poproszone później poprzez wiadomość email.

Co po rejestracji?

Jeśli będziesz na pozycji 1-80, to masz zarezerwowane miejsce na liście startowej do 6.01.2019 do godziny 16.00 Do tego czasu będziemy oczekiwać na Twoją wpłatę wpisowego za duet (łącznie 200 PLN). Jeśli do tego czasu nie otrzymamy od Ciebie maila z potwierdzeniem wpłaty, na Twoje miejsce wskoczy pierwsza osoba z listy rezerwowej.

Wpisowe wynosi 200 PLN należy wpłacać na Klub Extreme Beskid Team,  nr konta: 46812500080002962320000010
(WAŻNE: w tytule wpisz swoje imię i nazwisko, które wcześniej jako motocyklista podałeś na liście startowej)oraz wysłać potwierdzenia przelewu na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w tytule wpisując swoje imię i nazwisko z listy startowej. W treści trzeba podać dane pełnoletniego narciarza lub snowboardzisty, z którym chcesz walczyć o wygraną w Rajcza Enduro Skijöring.

WGmedia jest jednym z patronów medialnych tego wydarzenia.

 

źródło i zdjęcie, film: Klub Extreme Beskid Team Rajcza

Udostępnij Drukuj E-mail