Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

25 stycznia rozpoczął się w Rajczy 51. Rajd Chłopski. Na pierwszy rzut zaprezentowały się Zespoły Kół Gospodyń Wiejskich Podbeskidzia w ramach 10. już tradycyjnego Przeglądu. W GOKiS w Rajczy na wspólne kolędowanie zebrały się Zespoły z KGW z następujących miejscowości: Rajcza, Sól, Zwardoń, Węgierska Górka, Kamesznica, Ślemień, Strumień, Zabrzeg, Bieńkówka, Bobrek, Brzeszcze-Bór, Brzezinka, Bulowice, Stare Stawy, Nowa Wieś, Podolsze, Zasole, Rybarzowice, Zasole Bielskie, Bąków. Łącznie spotkało się w tym dniu około 25 zespołów z Podbeskidzia.

Gawędziarka Jadwiga Hutyra z Rycerki złożyła wszystkim piykne życzenia noworoczne. Gości rajdu powitał Wójt Gminy Rajcza Zigniew Paciorek, Przewodniczący Rady Gminy Rajcza Zbigniew Kopeć oraz posłanka na Sejm RP Małgorzata Pępek.

Wodzirejem imprezy był Zbigniew Kotrys z Czernichowa, a towarzyszyli mu Danuta Kożusznik i Waldemar Pieczara. Patronat honorowy nad 10. Przeglądem Zespołów Kół Gospodyń Wiejskich Podbeskidzia Rajcza 2019 objęli: posłanka na Sejm RP Małgorzata Pępek, Wójt Gminy Rajcza Zbigniew Paciorek, a organizatorem tego wydarzenia był nowy Krajowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych z Bielska-Białej na czele z Panią Prezes Danutą Kożusznik, Gmina Rajcza, GOKiS Rajcza, Koło Gospodyń Wiejskich z Soli na czele z Panią Prezes Agnieszką Szczotką.

Na zakończenie przeglądu odbył się występ (kolędowanie) Dzięcięcych Zespółów Regionalnych z Rajczy Sarna i Rajcusie.

W trakcie wydarzenia zakupić można było ciasta przygotowane przez panie z KWG w Zwardoniu, nabyć rekodzieło od Pań z KGW z Soli oraz zakupić oryginalną biżuterię z koralików od Pani Gertrudy Proksy. 

Uczestnicy w podziękowaniu za wspaniałe występy otrzymali pamiątkowe rękodzieło oraz obiad, ciasto i ciepłe napoje.

Zapraszamy na fotorelacje:

{gallery}przegladKGW{/gallery}

Zdjęcia: Magdalena Sporek

 

Udostępnij Drukuj E-mail