24 lutego na stoku Rachowca na wyciągu Zwardoń Ski odbyły się Otwarte Mistrzostwa w Narciarstwie Alpejskim.

W zawodach wzięło udziałponad stu zawodników w kilku kategoriach wiekowych. Niektórzy startują w tych mistrzostwach od lat, z powodzeniem i sukcesami wygrywając nagrody, niektórzy byli tam pierwszy raz. Organizatorem zawodów byłi: GOKiS w Rajczy, Gmina Rajcza oraz Starostwo Powiatowe w Żywcu. Zwycięzcy otrzymali nagrody w tym puchary i dyplomy.

Powiat Żywiecki będący współorganizatorem imprezy reprezentował Starosta Żywiecki Andrzej Kalata oraz Radni Powiatu Aleksandra Legierska i Grzegorz Rybarski.

Poniżej przedstawiamy listę zwycięzców:

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy na mistrzostwa do Zwardonia za rok.

Wyniki:

W zawodach wzięło udział ponad stu zawodników z różnych miejscowości.

 

Kat. DZ – 1:
I – Lucia Hlušková
II – Patrycja Stańco
III – Michalina Putka
Kat. DZ – 2:
I – Aleksandra Porwisz
II – Emma Kusnierova
III – Nela Stacherova
IV - Hanna Pierlak
Kat. DZ – 3:
I – Barbara Zawada
II – Julia Zoń
III – Karolina Zwardoń
IV – Nina Ulczok
Kat. DZ – 4:
I – Natalia Biela
II – Patrycja Zawada
III – Emilia Lenart
IV - Julia Gaweł
Kat. DZ – 5:
I – Klaudia Kuczyńska
II – Florentyna Matejko
III – Beata Zątek
Kat. CH – 1:
I – Tomasz Zawada
II – Dominik Prochownik
III – Radosław Węglarz
IV – Wiktor Zwardoń
Kat. CH – 2:
I – Igor Kulczyński
II – Janek Jakubowski
III – Filip Ciślak
IV – Paweł Wolny
Kat. CH – 3:
I – Krzysztof Kręcichwost
II – Franek Brodka
III – Franciszek Babicz
IV – Kacper Ciślak
Kat. CH – 4:
I – Olaf Mitka
II – Lukas Labdik
III – Radosław Zwardoń
IV – Tomas Labdik
Kat. Ch – 5:
I – Dominik Biela
II – Marek Cholewiński

Kat. K – 1:
I – Elżbieta Strzałka
II – Kamila Gmytrasz
Kat. K – 2:
I – Dorota Stańco
II - Eliza Wolna
Kat. K – 3:
I – Monika Ciślak
Kat. K – 4:
I – Jolanta Czechowicz
II – Ewa Mroczka
III – Ewa Juraszek
Kat. M – 1:
I – Kamil Zwardoń
II – Marek Tlałka
III – Przemysław Zwardoń
Kat. M – 2:
I – Paweł Pydych
II – Łukasz Kośniewski
III – Andrzej Bednarz
Kat. M – 3:
I – Damian Zwardoń
II – Andrzej Porwisz
III – Artur Lenart
Kat. M – 4:
I – Jan Stańco
II – Zdzisław Talik
III – Piotr Słowik

Kat. Samorządowcy – Kobiety:
I – Ewa Mroczka
II – Ewa Juraszek
Kat. Samorządowcy – Mężczyźni:
I – Jan Stańco
II – Bartłomiej Fajfer
III – Przemysław Romanek

Zdjęcia: Katarzyna Gogler i Zwardoń Ski

Udostępnij Drukuj E-mail