Grupa Teatralna „Effatha" z Rajczy - laureat Powiatowego Przeglądu Artystycznego „Moja Pasja", organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Żywcu, działa prężnie od lat, ciesząc widownie swoimi występami, które uczą tolerancji i empatii.

W ostatnim czasie wystąpiła 30 maja br. dla przedszkolaków z Publicznego Przedszkola w Rajczy oraz dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej w Rajczy w ramach obchodów Dnia Dziecka.  Kolejny występ odbył się 4 czerwca w Soli. Tam Effatha wystąpiła dla uczniów ze Szkoły Podstawowej. W godzinach popołudniowych, w tym samym dniu aktorzy wystąpili w Szpitalu Powiatowym w Żywcu dla pacjentów Oddziału Pediatrycznego, gdzie po przedstawieniu mali pacjenci wspólnie z „kaczuszkami" bawili się w kręgu i zaśpiewali razem piosenkę z prezentowanej bajki.

W dniu 12 czerwca „Brzydkie Kaczątko" Effatha przedstawila dla wychowanków Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno- Wychowawczego w Milówce. Wszystkie spotkania kończą się radosną zabawą integracyjną aktorów z dziećmi. Wspólne tańce i śpiewanie piosenek dają dzieciom dużo radości z przebywania z rówieśnikami i  możliwość wartościowego spędzenia czasu wolnego. Zdjęcia z ostatniego występu zobaczyć można tutaj. Tymczasem opiekunowie grupy życzą wszystkim dzieciom zasłużonych słonecznych i radosnych wakacji.

źródło i zdjęcia: Witold Porwisz

Udostępnij Drukuj E-mail