23 lipca w Świetlicy Środowiskowej w Soli-Kiczorze odbyło się pierwsze spotkanie Klubu Mam Kiczorańskich Urwisów. Podczas spotkania mamy wymieniały się doświadczeniami, dyskutowały. Dzieci pod okiem Kamili Jasińskiej, Alicji O. i Agnieszki W. robiły gluty, piasek kinetyczny, ciastolinę, piankolinę, ryżolinę oraz bawiły się kolorowym makaronem. 

Jak powstał Klub?

Mamy z Kiczory bardzo chciały, aby było miejsce, gdzie mogłyby się spotkać, ale również zabrać swoje dzieci. Kiedy pojawiła się możliwość napisania projektu z Działaj Lokalnie, jako grupa nieformalna składająca się z trzech osób napisałyśmy projekt i udało się.

W naszym programie przewidzianych jest 5 spotkań, ale mamy nadzieję, że na tym się nie skończy i spotkania Klubu będą odbywać się regularnie po zakończeniu projektu. 23 lipca odbyły się już zajęcia sensoryczne, które przyniosły wielką radość zwłaszcza dla dzieci, które mogły budzić się do woli, pobudzające wszystkie zmysły. Zaplanowane mamy ciekawe działania m. in. udział w lokalnym rajdzie Nording Walking, zawody w cymbergaja, dzień baniek mydlanych, warsztaty kulinarne, mecz footbolowy dla maluszków i wiele innych.

- mówi Kamila Jasińska Sołtyska Wsi Sól-Kiczora.

 

Udostępnij Drukuj E-mail