Jeden z najstarszych ultramaratonów w naszym kraju – Chudy Wawrzyniec ponownie na topie! Lada moment wyczerpie się limit miejsc, czego nie obserwowaliśmy od 2016 roku.
Już poprzednia edycja była obiecująca, aczkolwiek limit uczestników nie został osiągnięty. Tym razem nie można zwlekać z rejestracją – mimo, że zawody są zaplanowane na 8 sierpnia - już tylko niespełna 100 osób może dopisać się do listy startowej.

Chudy Wawrzyniec to bieg rozgrywany w Beskidzie Żywieckim, ze startem w Rajczy i metą w Ujosłach. W edycji 2020 impreza odbędzie się na trzech dystansach: 100, 80 i 50 km. Zapisując się do biegu zawodnicy deklarują wstępny wybór trasy, ale do niczego ta deklaracja nie zobowiązuje. Każda z tras startuje o godz. 4:00 w Rajczy i przez ponad 40 km prowadzi dokładnie tymi samymi szlakami. Ostateczną decyzję o dystansie biegacze podejmują już w trakcie zawodów. Ten wstępny wybór to tylko informacja dla nas, pozwalająca na lepsze przygotowanie imprezy – podkreśla Piotr Książkiewicz, jeden z organizatorów Chudego Wawrzyńca.

Udostępnij Drukuj E-mail