Propozycja na kwietniowy weekend w dniach 12-14.04.2019 roku w gminie Ujsoły to "Danielkowe Granie" II Edycja. Zagrają zespoły: Było Nas Trzech, Słodki Całus od Buby i Flash Creep. Gatunek muzyki, który grają to: piosenka poetycka, poezja śpiewana, piosenka autorska, Folk, Bluegrass, Szanty, Blues.

Lokalizacja i kontakt:

Danielkowe Granie
Ul. Danielka 126 A, Ujsoły
509 963 313
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kilka słów każdym z zespołów:


Słodki Całus od Buby 

Początki zespołu sięgają lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy to trzech wyznawców rock and rolla, Bellona i Kaczmarskiego postanowiło założyć zespół muzyczny celem występowania na scenach popularnych wówczas festiwali piosenki studenckiej. Po kilku latach i wielu nagrodach oraz wyróżnieniach na scenach Yapy, Bazuny, Bakcynaliów, Piostura, Giełdy Piosenki w Szklarskiej Porębie itp. wykrystalizował się skład zespołu, który do dzisiaj przetrwał w formie: Krzysztof Jurkiewicz - gitara, harmonijka, śpiew ; Mariusz Kamper - gitary, śpiew ; Jarosław Medyński- harmonijka ustna; Jacek Jakubowski - akordeon.
Zespół dwukrotnie wystąpił w konkursie na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie (w 1991 i 1995 roku) zdobywając trzecią i drugą nagrodę. Na 27 Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej OPPA 2009 za piosenkę autorstwa Krzysztofa Jurkiewicza „Smutek” zespół zdobył pierwszą nagrodę w plebiscycie publiczności.
Krzysztof Jurkiewicz- gitara, śpiew, harmonijka, piosenki; Mariusz Kamper - gitary, śpiew, piosenki;
Jacek Jakubowski - akordeon, śpiew;
Jarosław Medyński - harmonijka, Adam Skrzyński-Paszkowicz - perkusja, Cezary Rogalski - gitara basowa.
Dorobek fonograficzny zespołu to 4 kasety wydane w ubiegłym wieku i 4 płyty: „Nie ma rzeczy niemożliwych” (2003), „Bubowe Berdo” (2005), „Równoległe” (2006), i „Słodki Całus ob. Buby” (2007). Zespół czterokrotnie gościł na największym w Polsce festiwalu muzyki spod znaku „Krainy Łagodności” - „Bieszczadzkie Anioły” w Cisnej. Podczas Bieszczadzkich Aniołów 2006 Słodki Całus od Buby uroczyście obchodził 20-lecie działalności. W sierpniu 2007 premierę miała nowa płyta Słodkiego Całusa od Buby zatytułowana po prostu „Słodki Całus od Buby”. Znajdujący się na niej materiał to w większości powtórnie nagrane piosenki z początkowego okresu działalności grupy, doskonale znane fanom utwory, które znalazły się na pierwszej kasecie zespołu wydanej w 1992 roku (tak zwanej „Czarnej”). W 2007 roku zapoczątkowana została współpraca i tworzenie wraz z legendarnym zespołem Bez Jacka wspólnego materiału w ramach projektu „Ot tak, po prostu”. Płyta będąca owocem owej współpracy zatytułowana Bez Jacka i Słodki Całus „Ot tak po prostu, tom 1” ukazała się w czerwcu 2008 r. Premiera płyty „Bez Jacka i Słodki Całus Ot tak po prostu, tom 2” latem 2010. Podstawą repertuaru Słodkiego Całusa od Buby są autorskie piosenki Krzysztofa Jurkiewicza i Mariusza Kampera, muzycznie mocno osadzone w rockowej i folkowej tradycji. O czym są te piosenki? O rzeczach najprostszych i najważniejszych: o Gdańsku, Pradze, miłości, górach, Hrabalu, poezji, przyjaźni, o ludziach i miejscach które coś znaczą. Od kilku lat zespół znajduje się w nieustającej trasie koncertowej, czyli po prostu jeździ z pieśnią po kraju, bo przecież najważniejsze jest to, aby się ludzie nawzajem słuchali...

Było Nas Trzech


 Było Nas Trzech  to zespół związany z Chałupą Chemików w Danielce k. Ujsoł, zawiązał się w wyniku kilku, może kilkunastu wspólnie prześpiewanych imprez w Chałupie Chemików w dolinie Danielki. Umiejętności przyzwoite, zapał mniej więcej na podobnym poziomie. Najważniejsze, żeby było miło. Oficjalne założenie zespołu: 26 lipca 2008 roku. Z początku jedyne takie trio, w którym wszyscy muzycy nosili jeden i ten sam krawat - zakupiony w second-handzie.
Zespół od czasu do czasu zbiera się w pełnym składzie w chatce i wtedy to właśnie tam można posłuchać interpretacji znanych utworów chałupianych i polskiej muzyki rozrywkowej (choć Johnny też czasem śpiewa w języku obcym nam klasowo). Jerry bryluje w piosenkach polskich lat 80. z repertuaru różnych grup wówczas popularnych, a Jaraszek... cóż, śpiewa wszystko, potrzebuje tylko właściwej zachęty.

BNT często zaprasza do współpracy innych muzyków, zwłaszcza tych z młodego pokolenia. Z zespołem występował wirtuozerski multiinstrumentalista Filip Chlebicki oraz Bartek Kraczyński i Marcin Pater na instrumentach perkusyjnych. Z BNT grały także Kasia Czech (skrzypce) i Jadzia Mikołajczyk (altówka). Najnowszy skład BNT to już sekstet - do grupy dołączył młody duchem Mykolog, który po długiej przerwie powrócił do swoich ulubionych skrzypiec, Zdzisław Szczypka grający na mandolinie, banjo, harmonijce oraz Jacek Tomala na cajonie i “przeszkadzajkach”. Takich przykładów jest więcej, a lista nie jest zamknięta. Było Nas Trzech z pewnością jeszcze zaskoczy swoich wiernych fanów zarówno składem jak i repertuarem...


Skład zespołu Było Nas Trzech:

Jacek “Johnny” Folęga - gitara, śpiew
Jarosław Drozd - gitara, śpiew
Jerzy Chlebicki - gitara basowa
Leszek Trząski - skrzypce
Zdzisław Szczypka - gitara, mandolina, banjo, harmonijka, śpiew
Jacek Tomala - cajon, perkusjonalia

... było nas trzech, w każdym z nas inna krew...

Ważniejsze występy:

sierpień 2013 - Festiwal Danielka Reaktywacja
maj 2014 - Markowe Granie (z Janem “Mufką” Błyszczakiem), Leśniczówka
listopad 2014 - Benefis Zdzisława Szczypki, Leśniczówka
sierpień 2015 - Festiwal Danielka 2015
listopad 2016 - Danielkowe Reminiscencje, Leśniczówka
maj 2017 - piknik SM Kopernik Gliwice
czerwiec 2017 - koncert z grupą Nijak, Leśniczówka
lipiec 2017 - Spotkania z piosenką turystyczną, Złocieniec
sierpień 2017 - Festiwal Danielka 2017
wrzesień 2017 - festiwal Piostur Gorol Song, Cisownica
styczeń 2018 - Miejsko-Gminna Biblioteka, Sośnicowice

Flash Creep

Zespół Flash Creep powstał pod koniec roku 2003.Oficjalną działalność rozpoczął od koncertu w Tawernie "Stary Port" w Krakowie, w styczniu 2004. Od tej pory pokazuje się w tawernach, pubach i na festiwalach w całej Polsce i zagranicą, gdzie zagrał ponad 200 koncertów. Grupa Flash Creep była wielokrotnie zapraszana na festiwale – m.in. w Białymstoku, Sandomierzu, Wrocławiu, Kołobrzegu, Mikołajkach, Łodzi i Częstochowie.W latach 2005-2009 występowała również na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Żeglarskiej "Shanties w Krakowie i tam przyznano jej Nagrodę Wojewody Małopolskiego za Najlepszy Debiut Festiwalu "Shanties 2005".Na "Shanties 2006" przyznano zespołowi Flash Creep Nagrodę Prezydenta Miasta Krakowa za Współczesną Piosenkę Żeglarską. Wokalistka i skrzypaczka zespołu jest laureatką Nagrody im. Jerzego Fijki - Dla Najsympatyczniejszej Wykonawczyni Festiwalu "Shanties 2005" i „Shanties 2009”.Trzykrotnie (w latach 2006 – 2008) zespół był zapraszany na Zloty Oldtimerów w Szczecinie, gdzie spotykały się żaglowce z całej Europy.W 2008 zaproszono Flash Creep na THE TALL SHIPS' RACES 2007. Rok 2008 zaowocował dwukrotnym wyjazdem do Londynu, gdzie zespół występował w ramach Londyńskich Spotkań Szantowych – Szanty nad Tamizą.Repertuar zespołu stanowią pieśni i ballady morskie, amerykańska i celtycka muzyka folkowa oraz utwory autorskie – głównie nastrojowe ballady o tęsknocie, oczekiwaniu, emocjach z morzem związanych i o bliskich, którzy czekają „na tych co na morzu”.W 2008 roku ukazała się debiutancka płyta "Sen". Na początku kwietnia 2010 roku, zespół nawiązał współpracę z Agencją SailPromo. Zaowocowało to powstaniem nowej strony zespołu (na ukończeniu), oraz dwoma teledyskami, które na początku lata ujrzą światło dzienne promując zespół w kraju i nie tylko.

Członkowie zespołu
Izabela Puklewicz - skrzypce, wokal, Maciej Łuczak - gitara, wokal, Piotr Ruszkowski - mandolina, woka, Zuzanna Łuczak - wokall, (gościnnie) Paweł Hutny - banjo, wokal,

Kontakt i źródło: 
Danielkowe Granie
Ul.Danielka 126 A, Ujsoły
509 963 313
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Udostępnij Drukuj E-mail