Początkiem marca br. na parkingu w Złatnej-Hucie miały miejsce akty wandalizmu pozostawionych tam samochodów. Identyczne wydarzenie miało miejsce w tym samym okresie czasu na parkingu pod szlakiem na Wielką Raczę w gminie Rajcza. Sprawą od razu zainteresowała się policja, wzmożono patrole, a 12 marca 2019 roku Nadleśnitwo Ujsoły opublikowało taką informację na swojej stronie internetowej:

W związku z docierającymi sygnałami o aktach wandalizmu, które mają miejsce min. na leśnych parkingach będących w zarządzie Nadleśnictwa Ujsoły, polegających na niszczeniu samochodów pozostawianych przez turystów odwiedzających Beskid Żywiecki, Nadleśnictwo prosi o zwracanie szczególnej uwagi na podejrzane incydenty. Jeśli to nie jest konieczne nie pozostawiajmy samochodów na noc. Być może to Twój telefon pomoże ustalić sprawców tych przestępstw. Numer kontaktowy: 509 149 756

Wójt Gminy Ujsoły Tadeusz Piętka informuje, że w trosce o bezpieczeństwo turystów i mieszkańców pozostawiających samochody na terenie parkingu w Złatnej-Hucie, został tam uruchomiony całodobowy system monitoringu. Pomimo, że parking jest zarządzany przez  PGL LP Nadleśnictwo Ujsoły całkowity koszt jego zainstalowania poniosła Gmina Ujsoły wraz z właścicielami Schronisk Lipowska i Rysianka.

 

Zdjęcia i źródło: Gmina Ujsoły

Źródło: Nadleśnictwo Ujsoły

Udostępnij Drukuj E-mail