Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

W ramach 56. Tygodnia Kultury Beskidzkiej w Ujsołach w Amfiteatrze "Pod Muńcołem" po raz 41 odbywają się w tym roku Wawrzyńcowe Hudy. W sobotę 3 sierpnia zapłonęła Wawrzyńcowa Huda. Podpalili ją: Wawrzyniec i Maria Płoskonkowie, Wójt Gminy Ujsoły Tadeusz Piętka, Starosta Żywiecki Andrzej Kalata, Posłowie na Sejm: Małgorzata Pępek, Kazimierz Matuszny,  Radosław Kozak Starosta z Nowoci ze Słowacji.

Wawrzyńcową Hudę zbudowali: Włodzimierz Skorupa, Grzegorz Skowron, Ryszard Śleziak, Piotr Kozubek.

W czasie imprezy harcerze zbierali do puszek datki dla Klaudii Kocoń ze Złatnej. Stoiska charytatywne przygotowali też mieszkańcy gminy Ujsoły, w tym seniorzy. Na cel charytatywny można było zakupić pamiątkowe koszulki i kubki z logo Wawrzyńcowych Hud 2019, a na stoisku z rękodziełem bukiety z bibuły.

Ekipa z Zespołu Hulajniki z Milówki smażyła przepyszne placki z blachy. Środki z ich sprzedaży przeznaczy na potrzeby zespołu. 

Na scenie wystąpiły Zespoły Pieśni i Tańca: Młode Juhasy z Ujsół, Mały Haśnik z Żabnicy, Ziemia Rajczańska z Rajczy. Gościnnie zaprezentowała sie również Kanada, Ukraina oraz Siemianowice.

{gallery}HudaU2019{/gallery}

zdjęcia: Magdalena Sporek

Udostępnij Drukuj E-mail