Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

30 sierpnia w Geo-Parku Glinka odbył się finał akcji informacyjnej „Bezpieczne wakacje z rodziną” organizowany przez Urząd Wojewódzki w Katowicach. W wydarzeniu uczestniczyli I Wicewojewoda Ślaski Jan Chrząszcz oraz Wójt Gminy Ujsoły Tadeusz Piętka. W ramach wydarzenia można było uzyskać informację na temat projektu „Rodzina 500+”.

Na Stoisku Komendy Powiatowej Policji w Żywcu prezentowano jak reaguje organizm będący pod wpływem alkoholu i narkotyków za pomocą specjalnych gogli tzw. narkogogli i alkogogli. 

Na Stoisku Państwowej Inspekcji Sanitarnej z Katowic i Żywca można było zmierzyć ciśnienie oraz tlenek węgla w wydychanym powietrzu oraz otrzymać fiszki edukacyjne, ulotki, foldery dotyczące zdrowego stylu życia. 

Izba Administracji Skarbowej w Katowicach na swoim stoisku prezentowała okazy chronionych zwierząt i roślin nielegalnie przewożonych przez granicę. Można było zobaczyć wielką skórę krokodyla, wilka, kurtkę ze skóry pytona, fragmenty rafy koralowej, wyroby z kości słoniowej, czy kapelusz ze skóry kangura.

Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Katowicach udzielał porad jak robić bezpiecznie zakupy, informując o prawach konsumenta oraz o sposobach składania reklamacji. Maskotka kota w worku rozbawiała uczestników.

Dodatkowo w tym dniu można było korzystać z atrakcji Geoparku z dużą zniżką.

{gallery}wakacjeGeopark{/gallery}

zdjęcia i źródło: Gmina Ujsoły

Udostępnij Drukuj E-mail