Od 1 lipca br. pragniemy zaproponować naszym drogim Dzieciom regularne zajęcia pod kierunkiem instruktora
w świetlicach w Ujsołach i Glince. Oferta skierowana jest do dzieci w wieku od 7 do 15 roku życia, zamieszkujących Gminę Ujsoły.

          Zajęcia będą się odbywały z zachowaniem wymaganych środków bezpieczeństwa zgodnych z wymogami ustawowymi (maseczki, dezynfekcja rąk, odpowiednie odległości, odpowiednia ilość dzieci na daną powierzchnię). Zajęcia zorganizowane będą miały miejsce w poniedziałki, środy i piątki, w pozostałe dni świetlice również będą czynne, w Ujsołach od 9.00 do 12.00, w Glince od 16.00 do 19.00.

Zainteresowanych Rodziców prosimy o zgłoszenie dziecka do dnia 23 czerwca br. osobiście od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 - 12.00 w biurze Centrum Kultury w Ujsołach.


Uczestnikom zajęć zaproponujemy:

  1. Dni sportowe - zajęcia na Orliku , wyprawy piesze nowymi szlakami trekkingowymi Gminy Ujsoły, wyjścia do Geo-Parku, rowerowe wycieczki ścieżkami dydaktyczno-przyrodniczymi.
  2. Dni z rękodziełem - bibułkarstwo, malarstwo, recykling, origami, prace ceramiczne etc.
  3. Dni gier edukacyjnych - gry planszowe, skojarzenia, quizy, kalambury.
  4. Dni filmowe - nasze "ujsolskie" kino filmy z morałem, pogadanki na temat głównych bohaterów, dyskusja.
  5. Wycieczka rowerowa - ścieżką dydaktyczną w Gminie Ujsoły wraz z pogadanką o bezpieczeństwie jazdy na rowerze przeprowadzoną z funkcjonariuszem Policji (regulamin wycieczki będzie udostępniony przed tym wydarzeniem).
  6. Konkurs fotograficzny pt. "Świat w komórce" - Najpiękniejsze, urokliwe miejsca w Gminie Ujsoły, makroprzyroda w Ujsołach. Rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród.
  7. Ognisko z pieczeniem kiełbasek w miejscach do tego wyznaczonych, pogadanka z przedstawicielem OSP na temat bezpieczeństwa pożarowego w czasie wakacji.

UWAGA! 10 lipca ogólno gminny Rajd szlakami trekkingowymi,
w ramach realizacji projekt pn.: "Jestem z pogranicza" wraz
z przewodnikiem, zabawy na świeżym powietrzu, pogadanka przyrodnicza, poczęstunek.

źródło: Ujsoly.com.pl

Udostępnij Drukuj E-mail