Już starożytni Grecy wiedzieli o tym, że by być zdrowym i cieszyć się ładną budową ciała – niezbędny jest ruch na świeżym powietrzu. Z kultu ciała i sprawności fizycznej wywodzi się grecka idea igrzysk olimpijskich.

Nie każdy może być olimpijczykiem, nie każdy może pobijać rekordy świata czy Europy, ale każdy z nas może mieć wpływ na zachowanie i budowanie smukłej oraz wysportowanej sylwetki.

Trenuj jak kosmonauta

Komu obcy jest aerobik? Zna go chyba każdy. Ale mało kto wie, że aerobik jako zestaw ćwiczeń ruchowo – wytrzymałościowych początkowo stworzony był dla budowania kondycji fizycznej kosmonautów. Złote lata aerobiku przypadają na lata 60 ubiegłego wieku. Nazwa aerobiku wywodzi się od słów aero – powietrze i bios – życie, a to oznaczać może tylko jedno. Ten rodzaj aktywności fizycznej rozwinął się w dwóch kierunkach: gimnastycznym i tanecznym. Styl taneczny aerobiku stał się podstawą współczesnego fitnessu, którego rozwój w Polsce przypada na lata 90 XX wieku. Na świecie natomiast fitness jako idea promowania aktywnego stylu życia i sprawności fizycznej ma już kilkudziesięcioletnią tradycję.

Podstawą dzisiejszego fitness są odpowiednio dobrane elementy choreograficzne. Współczesna forma fitnessu to niejednokrotnie zatarcie granicy między samym fitnessem a aerobikiem. Obecnie powstaje mnóstwo klubów fitness, oferujących pomoc w budowaniu pięknej sylwetki.

Fitness w Węgierskiej Górce

Serdecznie zapraszamy na powakacyjne zajęcia fitness, a wznawiamy zajęcia już od poniedziałku 5 września. Ćwiczyć można z nami cztery razy w tygodniu i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie:

Poniedziałek:

19:00 – 20:00 – fitness z elementami tańca

20:00 – 21:00 – fitness: brzuch, uda, pośladki

Wtorek:

19:30 – 20.30 – fitness z elementami tańca

Środa:

19:30 – 20:30 – fitness TOTAL BODY WORKOUT

Czwartek:

19:30 – 20:30 – fitness: brzuch, uda, pośladki.

 

OPG

 

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły