W ciągu najbliższych kilku tygodni w gminie Węgierska Górka przybędzie kilka unowocześnionych dróg. To jednocześnie jedna z wielu zaplanowanych inwestycji, których celem jest uatrakcyjnienie najbliższego nam otoczenia. Środki finansowe, które zostały uzyskane z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego realizowanego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich „Europa inwestuje w obszary wiejskie”, pozwoliły na uskutecznienie projektów, obejmujących umowy o dofinansowanie i tym samym wyłonienie w trybie przetargów wykonawców zadań.

Modernizowana będzie droga powiatowa nr DP – S1434 na odcinku 540 metrów na ulicy Ks. Karola Śmiecha w Żabnicy na odcinku między mostem na rzece Żabniczanka a kościołem. Zakres prowadzonych prac obejmuje przebudowę nawierzchni drogi, kanalizację deszczowa i chodnik wraz z krawężnikami i oporami.

Remont drogi gminnej nr 596173S na ulicy Szkolnej w Żabnicy na długości 210 metrów. Zakres prac obejmuje także modernizację nawierzchni asfaltowej, budowę kanalizacji i obustronne położenie krawężników drogowych.

Prace na powyższych odcinkach wykona firma MTJ TYC JAN, ul. Jana Kazimierza 2/2 w Milówce.

W Cięcinie przebudowa drogi powiatowej nr DP – S1435 obejmie odcinek 885 metrów na ulicy Jana Pawła II – pomiędzy skrzyżowaniami z ulicą Graniczną i Spokojną. Zakres prowadzonych prac dotyczył będzie przebudowy nawierzchni drogi, kanalizację deszczową, chodnik wraz z krawężnikami i oporami.

Prace będą prowadzone przez firmę STRABAG Infrastruktura Południe Sp. Z o. o., Wysoka ul. Lipowa 5A. 52 – 200 Wrocław.

Przebudowa dróg gminnych w Cięcinie nr 596043S na ulicy Floriana obejmie 180 metrów oraz nr 596042S na ulicy Targowej na - odcinku 190 metrów. Na obszarze objętym inwestycją prowadzone będą prace w obrębie ul. Floriana w zakresie: modernizacji nawierzchni asfaltowej, chodników wraz z krawężnikami, regulacji studzienek kanalizacyjnych i oświetlenia ulicznego. W obrębie ul. Tetmajera natomiast prace obejmą modernizację nawierzchni asfaltowej wraz z położeniem obustronnych krawężników oraz kanalizacji deszczowej.

Prace realizuje Przedsiębiorstwo Wielobranżowe RADEX sp z o.o. ul. Cegielniana 25, 43-300 Bielsko – Biała.

Na powyższych odcinkach prace będą wykonywane równolegle ich zakończenie planowane jest do końca roku 2016. Łączny koszt inwestycji wyniesie 2,6 mln złotych.

Przepraszamy za utrudnienia i jednocześnie apelujemy o wyrozumiałość zwłaszcza tych mieszkańców, których posesje sąsiadują bezpośrednio z remontowanymi odcinkami.

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły