W najbliższy weekend w Węgierskiej Górce nikt nie powinien narzekać na nudę, Już w sobotę 8 października odbędzie się VIII Memoriał im. Mieczysława Madeja w tenisie stołowym. Zawody poświęcone są pamięci pierwszego trenera i popularyzatora gry w tenisa stołowego w gminie Węgierska Górka. Rozgrywki odbędą się w Hali Widowiskowo – Sportowej. Zgłoszenia do udziału w rywalizacji przyjmowane będą od godziny 8.30, natomiast gra rozpoczyna się od godziny 9.30. Na sobotnie zawody zaprasza Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Pyrlik, Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka oraz LUKS Węgierska Górka. Kategorie wiekowe ułożono tak, by rywalizować o puchar, dyplom i nagrodę mogli wszyscy – od uczniów klas pierwszych po osoby dorosłe. Warunkiem niezbędnym do udziału w turnieju jest posiadanie przez zawodników obuwia zmiennego, ubioru sportowego i własnego sprzętu. Najważniejsza jest jednak dobra zabawa.

A już w niedzielę 9 października czeka nas Dzień Papieski, który jednocześnie obchodzony będzie we wszystkich kościołach w parafiach z terenu gminy Węgierska Górka. Mottem przewodnim tegorocznej uroczystości są słowa Jana Pawła II – „Bądźcie świadkami miłosierdzia”.

Z wydarzeniem niedzielnym związane jest kilka przedsięwzięć organizowanych na terenie naszej gminy. Od poniedziałku bowiem 19 września przed budynkiem Hali Widowiskowo – Sportowej była wystawa, która zawitała do Węgierskiej Górki ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Jej hasłem były również słowa Jana Pawła II – „Jesteście moją nadzieję! Karol Wojtyła – Jan Paweł II do młodych”. 

W niedzielę 9 października w ramach obchodów Dnia Papieskiego o godzinie 16.00 na Hali Widowiskowo – Sportowej w Węgierskiej Górce odbędzie się koncert Scholi „Puls Boga” z Ciśca. Po koncercie nastąpi wspólne przejście na Skwer Jana Pawła II, gdzie wszyscy uczestnicy zatrzymają się na chwilę na wspólną modlitwę. Po błogosławieństwie piuską św. Jana Pawła II złożone zostaną kwiaty i zapalone znicze.

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły