W minioną sobotę 26 listopada w Węgierskiej Górce już po raz 23 odbył się Puchar Wójta w Tenisie Stołowym. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik, który jednocześnie wręczył wyróżnienie Bogusławowi Madejowi, doceniając tym samym sukcesy sportowe zawodnika. Na sobotnie rozgrywki do Węgierskiej Górki przyjechali goście z całego regionu śląskiego, a także licznie zaprezentowali się mieszkańcy naszej gminy.

 

O wrażenia z turnieju, sukcesy sportowe i plany na przyszłość zapytaliśmy Bogusława Madeja, zawodnika Luks Węgierska Górka.

„- Mieliśmy sześć kategorii - od szkół podstawowych przez gimnazja, szkoły średnie, amatorów, weteranów i kategoria kobiet - open. Dla mnie turniej zakończył się sukcesem - to 2. miejsce w kategorii open i 1. w kategorii weteranów. Gram w tenisa już 50 lat. Zaczynałem jako dziecko, a gry w tenisa uczył mnie mój tata. (...) Potem wyemigrowałem do Jastrzębia do GKS-u i tam przez 13 lat grałem w ekstraklasie. Przez 14 lat grałem w klubach w Niemczech. Aż wróciłem do Węgierskiej Górki, gdzie gram w klubie Luks Węgierska Górka - w 2 lidze (...). W tym roku startowałem na Mistrzostwach Świata w Alicante. Było ponad 4 tysiące uczestników w różnych kategoriach wiekowych. Udało mi się zająć 5 miejsce w kategorii wiekowej, a było w niej ponad 500 zawodników. I to jest mój ogromny sukces, ponieważ w kategorii weteranów jeszcze nikt z Polaków nie był tak wysoko. ( XVIII Indywidualne Mistrzostwa Świata w Tenisie Stołowym odbyły się w dniach 23 -29 maja 2016 w Hiszpanii w Alicante - przyp.red.). Na przełomie czerwca i lipca planuję udział w Mistrzostwach Europy w Szwecji i marzę o powtórzeniu sukcesu z Hiszpanii (...).”

Ewa Jeremicz: Czym dla Pana jest tenis stołowy?

Bogusław Madej: „- Pasja. Ogromna pasja. Co ważne - nie jest to sport kontaktowy. W czasach, gdy grałem w czołówce Polski trenowałem 5 razy w tygodniu po 6 godzin. Tenis to sport wbrew pozorom ekstremalny. Wymaga od zawodnika świeżości, dobrego refleksu, szybkiej reakcji i szybkości. Trzeba przede wszystkim być tak wytrenowanym, by cały turniaj grać na wysokim poziomie.”

Ewa J.: Dziękuję za rozmowę i życzę dalszych sukcesów.

Bogusław Madej: Dziękuję również.

 

Poniżej zamieszczamy wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Kat. I: szkoły podstawowe (chłopcy)

1. Maksymilian Rus

2. Karol Kufel

Kat. II: gimnazja i szkoły średnie (chłopcy)

1. Krzysztof Pawłowski

2. Jakub Tomiczek

3. Krystian Motyka

Kat. III: kobiety

1. Sandra Hetnał

2. Nicola Sydorenko

Kat. IV: weterani

1. Bogusław Madej

2. Marian Strzałka

3. Waldemar Glanowski

Kat. V: amator

1. Sebastian Góra

2. Bogusław Flis

3. Waldemar Glanowski

Kat. VI: open

1. Adrian Eliasz

2. Bogusław Madej

3. Bogusław Flis

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły