Herbaciarnia Literacka to wyjątkowy to projekt edukacyjny realizowany przez nauczycieli i uczniów Publicznego Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Węgierskiej Górce.  Skierowany jest zarówno do osób dorosłych, jak i młodzieży oraz dzieci. Każde spotkanie z tego cyklu rozwija się wokół innego tematu. W związku z tym każda Herbaciarnia posiada swój odrębny scenariusz. Jednak zawsze zawiera on dwie niezależne części: program artystyczny Szkolnej Grupy Teatralnej Maska oraz wystąpienie gościa specjalnego. Prelekcję zwykle zamyka dyskusja. Jak sugeruje tytuł imprezy, w czasie spotkania serwowana jest kawa i herbata. Głównym założeniem tego projektu jest rozwijanie humanistycznych zainteresowań i umiejętności gimnazjalistów oraz wrażliwości społecznej i artystycznej zarówno wychowanków szkoły, jak i mieszkańców naszej gminy. Na spotkaniach w Herbaciarni Literackiej pojawiają się tematy związane z historią, sztuką, religią, socjologią i nauką.

Tymczasem Herbaciarnia Literacka ma już 10 lat. Z tej okazji zapraszamy wszystkich absolwentów Publicznego Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Węgierskiej Górce, a szczególnie członków Szkolnej Grupy Maska, naszych stałych gości, naszych bliskich i przyjaciół, by 9 grudnia 2016 o godzinie 18.00 spotkali się na Jubileuszowej Herbaciarni Literackiej.

A w programie konkursy z nagrodami, wspominki, Ceremoniał Parzenia Herbatki, anegdotki i występy naszych gwiazd z różnych roczników gimnazjalnych:

- "Herbatka i coś..." - etiudy teatralne w wykonaniu Szkolnej Grupy Teatralnej Maska i Absolwentów.

- "Esencja przeszłości" - konkursy, zagadki, anegdoty.

- "Gitara z cukrem i cytryną" - muzyczne przerywniki w wykonaniu naszych zaprzyjaźnionych artystów.

Prosimy o włączenie się do akcji "Herbatka dla seniora". W czasie jubileuszu organizujemy zbiórkę herbaty dla domu opieki seniorów.

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły