To projekt edukacyjny realizowany przez nauczycieli i uczniów Publicznego Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Węgierskiej Górce kierowany do osób dorosłych, młodzieży i dzieci. Każde spotkanie z tego cyklu rozwija się wokół innego tematu. W związku z tym każda Herbaciarnia posiada swój odrębny scenariusz. Jednak zawsze zawiera on dwie odrębne części: program artystyczny Szkolnej Grupy Teatralnej Maska oraz wystąpienie gościa specjalnego. Prelekcję zwykle zamyka dyskusja. Jak sugeruje tytuł imprezy, w czasie spotkania serwowana jest kawa i herbata. Głównym założeniem tego projektu jest rozwijanie humanistycznych zainteresowań i umiejętności gimnazjalistów oraz wrażliwości społecznej i artystycznej zarówno wychowanków szkoły, jak i mieszkańców naszej gminy. Na spotkaniach w Herbaciarni Literackiej pojawiają się tematy związane z historią, sztuką, religią, socjologią i nauką

Tym razem w najbliższy piątek 16 grudnia o godzinie 17.30 w naszej Herbaciarni Literackiej zaprosimy Państwa w imieniu organizatorów do wędrówki poprzez zawiły i niejednokrotnie niezrozumiały świat prawa.

Wraz z aktorami ze szkolnej grupy teatralnej „Maska” odwiedzimy pewien dom, w którym jak wskazuje tytuł naszego przedstawienia, postępuje się zawsze „zgodnie z prawem”. Następnie przysiądziemy by posłuchać prelekcji naszego gościa specjalnego: Prezesa Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia i sędziego Sądu Okręgowego w Katowicach prof. dr hab. Krystiana Markiewicza. Na zakończenie podróży opowiemy Państwu o naszych projektowych działaniach i osiągnięciach, wręczając nagrody naszym zdolnym uczestnikom. Wszystko to w niepowtarzalnej, harcersko-szkolnej atmosferze, z kubkiem ciepłej herbaty w dłoniach i domowym wypiekiem na talerzyku.

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły