W samym środku zimy zapraszamy na garść wspomnień z niezwykłej wyprawy do Ameryki Południowej. Bo jak okazuje się, podróżować można na wiele sposobów - traktorem również.

Na niezwykłe spotkanie z podróżnikiem, który w ten niekonwencjonalny sposób przemierza świat, zaprasza Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik oraz Ośrodek Promocji Gminy. Już 7 stycznia o godzinie 15 w Hali Widowiskowo - Sportowej odbędzie się prelekcja pt. „Traktoriada. Ursusem dookoła świata”, podczas której gość podzieli się swoimi wspomnieniami z wyprawy do Ameryki Południowej.

Podróżnik opowie o swoich podróżach traktorem,  wspomni też o sukcesach Polskiej Ekspedycji Amazońskiej, czyli trwającej wiele lat wyprawie archeologicznej w boliwijskiej dżungli. Tematem spotkania będzie nietypowa, ekstrawagancka opowieść o podróży... czyli traktorem przez drogi i bezdroża Ameryki Południowej. Podróż, która doprowadziła m.in. do rozpoczęcia prac archeologicznych w Amazonii boliwijskiej i odkrycia ciekawych miejsc i obiektów do tej pory nikomu nieznanych. Obecnie podróżnik przygotowuje się do kolejnej eskapady - kierunek Afryka, której szczegóły zdradzi przybyłym mieszkańcom.

„Można podróżować łatwo i lekko. Można też przyjemnie i oryginalnie. Projekt Traktoriada rozpoczął się w 2002 roku. Właśnie wtedy Ursus 6014 ruszył na podbój Ameryki Południowej. Dlaczego ciągnik rolniczy? Żadna maszyna nie daje takich możliwości w terenie jak traktor. Pokonaliśmy na nim 20 tysięcy kilometrów po drogach Argentyny, Boliwii, Chile, Peru i Urugwaju. Przejechaliśmy przez dżunglę amazońską, ośnieżone przełęcze andyjskie, największe słone jezioro świata, gorącą pustynię Atacama, pola gejzerów i bezkresną pampę…” - www.traktoriada.org

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły