Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

Nie tak dawno pisaliśmy o inicjatywie Przewodniczącego Komisji Bezpieczeństwa Publicznego i Ochrony Środowiska Pana Mariana Pietrasiny, którego świadomość ogromnego natężenia ruchu w Ciścu skłoniła do starań o zainstalowanie fotoradaru. Mowa o szczególnie niebezpiecznym odcinku na ulicy Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Konkretnie chodzi o odcinek od ulicy Doliny do ulicy Ogrodowej.

O całej sprawie pisaliśmy Fotoradar, czyli „czarny punkt” Węgierskiej Górki. Na krótko w Ciścu pojawiło się urządzenie, którego głównym celem miało być ostrzeżenie kierowców przed przekraczaną przez nich prędkością oraz policzenie ile faktycznie aut porusza się w ciągu doby na tym odcinku. Mieszkańcy Ciśca czekają jednak na fotoradar, którego zamontowanie prawdopodobnie w sposób znaczący mogłoby zlikwidować niechlubny "czarny punkt" tego miejsca, a tym samym wpłynąć na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców. Procedura montażu tego urządzenia wydaje się być skomplikowana, ponieważ na chwile obecna sieć fotoradarów w kraju jest zamknięta. Istnieje jedynie zapewnienie, że w czasie jej modyfikacji - Cisiec będzie na pierwszym miejscu. Jednak ze względu na ogromne natężenie ruchu na tym odcinku - fotoradar konieczny jest jak najszybciej.

Poniżej zamieszczamy odpowiedź, jaka nadeszła z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach na wniosek Wójta Gminy Węgierska Górka Piotra Tyrlika w sprawie fotoradaru w Ciścu:

{gallery}fotor2{/gallery}

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły