Bez komentarzy

Od 25 lat niesie pomoc najmłodszym i najstarszym. Jej fenomenu nie trzeba tłumaczyć, nie trzeba jej reklamować, wystarczy dołączyć do najbardziej rozpoznawalnej i największej Orkiestry. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - w tym roku już jubileuszowa, bo 25, a jej Finał zabrzmi w Węgierskiej Górce już 15 stycznia w najbliższa niedzielę.

"25 lat grania Orkiestry to poważna część historii Polski. Przez ten okres pomogliśmy praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju. To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Nie boję się użyć stwierdzenia, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro wszystkich Polaków także tych mieszkających za granicą, bo przecież wiele sztabów gra także na obczyźnie" - mówi Jerzy Owsiak prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Tegoroczny finał to zbiórka pieniędzy na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. W Węgierskiej Górce sztab WOŚP stworzy hufiec ZHP.

Rajdowa Węgierska Górka

Rozpoczynamy 15 stycznia o 9 godzinie na parkingu obok Urzędu Gminy. To już IV edycja Rajdowej Orkiestry w Węgierskiej Górce i z pewnością będzie ona wyjątkowa. Swój udział zapowiedzieli znakomici kierowcy rajdowi. W programie możliwość przejazdu na prawym fotelu rajdówki, prezentacja rajdówek oraz licytacje przedmiotów przekazanych przez zawodników polskiego motorsportu oraz inne gadżety. Odbędzie się również pokaz pierwszej pomocy.

XVII Niesopusty

O godzinie 14 rozpocznie się tradycyjna impreza naszej gminy, czyli Przegląd Grup Kolędniczych. Ten niewątpliwie barwny i piękny korowód, który zawsze wzbudza duże zainteresowanie - wyruszy spod CH Huta pod Halę Widowiskowo - Sportową, gdzie kontynuować będziemy dalszą część WOŚP. A z pewnością nikt w tym dniu nie będzie się nudził - czekają nas bowiem koncert, pokazy, licytacja i loteria.

"Światełko do nieba"

Ideą Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest nie tylko pomoc finansowa i zakup niezbędnego sprzętu, ale również nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wśród dzieci i dorosłych, dlatego w czasie imprezy odbędą się również warsztaty, a na najmłodszych czekać będzie Baby Sfera gdzie animatorzy przygotują wiele zabaw.

Harcerze oraz młodzież gimnazjalna będą sprzedawać pieczone kiełbaski, grochówkę, ciasto oraz kawę i herbatę.

Zachęcamy do udziału w licytacji, gdzie kupić będzie można m.in. serce aluminiowe, koszulki i kubki WOŚP, koszulki sportowe, gadżety motoryzacyjne, zabawki dla dzieci i wiele, wiele innych.

Imprezę zakończy "Światełko do nieba".

Gwiazda Wieczoru

W tak wyjątkowym dniu nie może zabraknąć Gwiazdy wieczoru. A będzie nią kabaret Czwarta Fala. To Kielecka formacja młodego pokolenia, której twórczość opiera się na odnajdywaniu odrealnionych aspektów pozornie normalnych sytuacji. Kabaret ma na koncie 3 autorskie programy, każdy doskonale przyjmowany przez publiczność.

Czwarta Fala powstała we wrześniu 2009 roku w Kielcach i może pochwalić się aż 50 nagrodami na ogólnopolskich festiwalach kabaretowych, z czego większość stanowią nagrody publiczności. W jego skład wchodzą- Mateusz Lewkowicz i Damian Lebieda, oraz Bartek Cedro. Do najbardziej znanych postaci wykreowanych przez kabaret należą dwaj nierozgarnięci dresiarze - Kloc i Wentyl.

Młodość, pomysłowość i energia sceniczna - tak najkrócej można opisać twórczość Kabaretu. Każdy ich występ jest inny, każdy niesie w sobie potężną dawkę pozytywnych emocji i zaskakujących zwrotów akcji.

 

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły