Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

„Cieszymy się z każdej osoby, która tu jest razem z nami” - tymi słowami Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik powitał przybyłych na świąteczne spotkanie Seniorów.

Spotkania z osobami starszymi w gminie Węgierska Górka to już tradycja, odbywają się one każdego roku. Wspólne kolędowanie z osobami samotnymi i starszymi to jednocześnie okazja do spędzenia czasu w miłej i pełnej ciepła atmosferze. To także możliwość wymiany doświadczeń i rozmów. W roku bieżącym rozpoczęły się 10 stycznia i trwały przez kolejne 4 dni. Do wspólnego stołu zasiedli Seniorzy w szkołach w Ciścu, Węgierskiej Górce, Cięcinie i Żabnicy. Tak jak co roku uczniowie szkół, w których odbywały się spotkania - zaprezentowali wspaniałe programy artystyczne i jasełka.

Zaproszenie Seniorów do wspólnego stołu do ukłon w ich stronę od władz gminy Węgierska Górka; to wyraz troski i szacunku dla tych, którzy wychowali młode pokolenie. To piękny gest w czasach, gdy panuje kult młodości. Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik podziękował osobom starszym za przyjęcie zaproszenia i za przybycie w tak niesprzyjającej mroźnej aurze. Podkreślił również, iż rola Seniorów jest niezwykle istotna - to oni bowiem przekazali młodszym pokoleniom swoje doświadczenie, życiową mądrość i wprowadzili w życie.

Obecny na spotkaniu ksiądz W. Nowobilski podziękował tym wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania programów artystycznych i odświętnych posiłków. Zwrócił także uwagę na to, iż żyjemy w czasach, gdy człowiek starszy jest problemem. Te cztery spotkania z udziałem Seniorów świadczą o tym, iż w gminie Węgierska Górka starsi ludzie zajmują należne im miejsce. „Jeśli drzewo odetnie się od korzeni, to drzewo skazane jest na śmierć. A korzeniami jest kultura, szczególnie chrześcijańska” - powiedział ks. W. Nowobilski, który jednocześnie zaznaczył, ze dbałość o korzenie to obowiązek młodszych pokoleń.

Zdjęcia: OPG Węgierska Górka

{gallery}seniorzy2017{/gallery}

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły