Jeśli ktoś ma wątpliwości, czy zawód furmana jest profesją zanikającą, czy nie, może się o tym przekonać w nadchodzący weekend. Impreza, o której mowa, każdego roku gromadzi wielu turystów, pragnących podziwiać piękne potężne konie i pracujących ludzi. Przed nami już VII Zawody Furmanów, na które zaprasza Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik, Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka, Agroturystyka Manhattan oraz Nadleśnictwo Węgierska Górka. Miejscem zmagań furmanów będą Bulwary nad Sołą w Węgierskiej Górce, gdzie spotykamy się w najbliższą niedzielę 29 stycznia o godzinie 10.

Celem wydarzenia jest popularyzacja i promocja konia ogólnoużytkowego - m.in pociągowego i furmańskiego. Zawody Furmanów to doskonała okazja do tego, by na własne oczy przekonać się, na czym polega współpraca człowieka z koniem i jak ważna i trudna jest praca furmana. To jednocześnie promocja kultury i zwyczajów górali Beskidu Żywieckiego.

VII Zawody Furmanów będą rozgrywane w trzech konkurencjach: furmani rywalizować będą w dokładności i zręczności powożenia oraz w sile uciągu. Warto podkreślić, że wydarzenia ma charakter międzynarodowy - co roku bowiem gościmy furmanów zza południowych granic.

Całość imprezy uatrakcyjnią dźwięki kapeli góralskiej.

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły