Do zalet narciarstwa biegowego nikogo nie trzeba przekonywać. Wystarczy śnieg, narty i dobre chęci. Sport zdrowy, przyjemny i bezpieczny. Jeśli dołożymy do tego przygotowane do narciarstwa biegowego trasy - można w pełni czerpać z uroków zimy.

A o trasy biegowe w Węgierskiej Górce zadbali radny Jan Jurasz i Andrzej Motyka - weterani biegów narciarskich. W ich imieniu zapraszamy na trasę biegową mechanicznie przygotowaną o długości około 1200 m. Skorzystać z jej uroków można obok Fortu Wędrowiec, a co bardzo istotne - trasa jest oznakowana. Druga trasa nieco krótsza znajduje się obok Biedronki - jej długość to około 800 m. Podobnie jak trasa dłuższa - również jest mechanicznie przygotowana i oznakowana. Od wtorku zapraszamy wszystkich amatorów biegania do korzystania z tras i zachęcamy do aktywnego wypoczynku.

Do tych tras, na których założony jest ślad, nie są konieczne wielkie narciarskie umiejętności ani doświadczenie. Kilka dni pierwszych kroków na biegówkach i można śmiało przemierzać kolejne kilometry. Narciarstwo biegowe to jednocześnie świetna metoda na zdrowy styl życia. Rozwija równomiernie wszystkie mięśnie i ćwiczy zmysł równowagi, a także jest   doskonałym sposobem na relaks na świeżym powietrzu.

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły