Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

Mały miś w świecie wielkiej literatury to ogólnopolski projekt, do którego przystąpiły dzieci z naszego przedszkola początkiem października. Celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa oraz poszerzanie współpracy między przedszkolami. Patronat nad całą akcją objęło ogólnopolskie czasopismo „Przdszkolne ABC" oraz Rzecznik Praw Dziecka.

Głównym bohaterem projektu jest pluszowy miś. 610 misiaczków z całej Polski wyruszyło w niezwykłą podróż literacką. Organizator projektu zaplanował dla każdego z nich trasę składającą się z dziesięciu przedszkoli. Każdy pluszak wraz z przedszkolakami, u których zagościł bawił się, zwiedzał przedszkole oraz najbliższą okolicę, ale przede wszystkim słuchał bajek, czytanych przez nauczycieli. Miś wyposażony był w dzienniczek, w którym dzieci wpisywały tytuł czytanej misiowi bajki, wklejały zdjęcie swojej grupy oraz pisały dedykację na pamiątkę.

Dzieci nadały naszemu misiowi imię Cięcinka.    

Podczas, gdy Miś Cięcinka wędrował po Polsce, w naszym przedszkolu wyczekiwaliśmy gości z innych przedszkoli. Między innymi odwiedziły nas misie z Kiełczowa, Wygody, Brzeszcz, Leszna, Mońiek, Krakowa, Konina, Olsztyna i z Żórawin. Wszystkim misiom pokazaliśmy naszą piękna okolicę, przeczytaliśmy bajki i zaopiekowaliśmy się jak potrafiliśmy najlepiej.

Projekt zakończył się, gdyż nasza Cięcinka wróciła cała, szczęśliwa i oczytana do przedszkola. Dzięki dziennikowi z podróży dowiedzieliśmy się, jakie miejsca odwiedziła, jakich bajek i opowiadań wysłuchała oraz jak wspaniale została przyjęta w innych zaprzyjaźnionych już z nami przedszkolach.

Dziś słucha bajek i opowiadań w swoim domku specjalnie przygotowanym przez przedszkolaki. Chodzi z nami na spacery i przeżywa wspaniałe przygody z naszymi przedszkolakami w nowym przedszkolu. Ah nie ma to jak w domu.

Akcja objęta patronatem medialnym WGmedia.eu

A. Tyc - Przedszkole w Cięcinie

 

{gallery}ciecinka{/gallery}

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły