W najbliższy weekend w Węgierskiej Górce czeka nas kolejne muzyczne wydarzenie. Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik oraz Ośrodek Promocji Gminy zapraszają na nastrojowy wieczór, który uatrakcyjni koncert Barbary Lubos. To niezwykłe wydarzenie czeka nas 26 lutego w niedzielę o godzinie 18 w OPG Węgierska Górka.

Recital Barbary Lubos "Świat w obłokach" to składanka utworów polskich wykonawców, a wśród nich z pewnością znane są nazwiska Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty czy Jacka Kaczmarskiego.

Głównym łącznikiem spajającym te utwory jest spojrzenie w głąb człowieka i na jego kondycji we współczesnym świecie. Koncert jest opowieścią o pragnieniu miłości, walce z samotnością i przeciwstawieniu się okrucieństwu świata w imię zachowania głęboko ludzkiej, humanistycznej postawy.

Barbara Lubos – jest absolwentką PWST we Wrocławiu oraz laureatką Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Pracowała w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Obecnie jest aktorką Teatru Śląskiego w Katowicach. Współpracuje także z Teatrem Korez i galerią Pod-Nad, gdzie powstał jej monodram Kamień- rzecz o Edycie Stain. Ma na swoim koncie kilka ról filmowych. Między innymi w Angelusie Lecha Majewskiego, Drzazgach i Barbórce Macieja Pieprzycy, Zgorszeniu Publicznym Macieja Prykowskiego. Na szczególna uwagę zasługuje jej rola główna w Ewie Adama Sikory i Ingmara Villqista, za którą otrzymała nagrodę im. Elżbiety Czyżewskiej w Nowym Jorku. 

Adam Snopek – ukończył klasę fortepianu na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracuje z Teatrem Śląskim, Teatrem Korez w Katowicach, Teatrem Zagłębia w Sosnowcu oraz Gliwickim Teatrem Muzycznym. Jest laureatem międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach.

Udostępnij Drukuj E-mail