Za nami ostatni weekend tegorocznego karnawału. Dobiega końca czas zabaw, a za chwilę wkroczymy w pełen wyciszenia okres Wielkiego Postu. W minioną niedzielę 26 lutego w Ośrodku Promocji Gminy w Węgierskiej Górce recitalem Barbary Lubos pożegnaliśmy karnawał.

To był niezwykle nastrojowy wieczór, którego wyjątkową oprawę stworzyły teksty Marka Grechuty, Agnieszki Osieckiej i Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu artystki Barbary Lubos przy akompaniamencie Adama Snopka. Pani Barbara jest laureatką Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, aktorką Teatru Rozrywki w Chorzowie i Zagłębia w Sosnowcu, a obecnie – Teatru Śląskiego w Katowicach.

Tytuł recitalu nawiązuje do utworu "Świat w obłokach" Marka Grechuty i taki też był klimat niedzielnego wieczoru: nieco refleksyjny, poruszający tak ważne dla człowieka fundamentalne tematy, będące jednocześnie osią spajającą całość kompozycji - miłość, śmierć oraz miejsce i kondycja człowieka we współczesnym świecie. Koncert zachwycał więc doborem repertuaru oraz wokalnymi i artystycznymi umiejętnościami Barbary Lubos. Wyjątkowy nastrój tego wieczoru podkreślały odświętnie przygotowane dekoracje w Ośrodku Promocji Gminy, które jednocześnie współgrały z klimatem koncertu. W imieniu organizatorów dziękujemy tym wszystkim, którzy niedzielny wieczór postanowili spędzić wśród dźwięków znanych utworów, lecz w odmiennej ich interpretacji.

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły