Mimo przemijających mód Dzień Kobiet niezmiennie obchodzony jest 8 marca. U genezy tego święta leży walka o równouprawnienie kobiet, a święto to miało być założenia wyrazem szacunku dla płci pięknej. Międzynarodowy Dzień Kobiet po raz pierwszy obchodzony był w dniu 28 lutego 1909 roku w USA, a jego organizację przypisuje się Socjalistycznej Partii Ameryki. Miał upamiętniać marsz 15 000 pracownic zakładów odzieżowych, które 8 marca 1908 roku wyszły na ulice Nowego Jorku i protestowały przeciwko brakowi praw politycznych oraz ekonomicznych dla kobiet. W roku 1911 obchodzono to święto w Austrii, Danii, Szwajcarii oraz w Niemczech. Podczas jego trwania  domagano  się jednocześnie przyznania kobietom prawa do głosowania, obejmowania publicznych stanowisk, prawa do pracy, a także nawoływano do zakończenia dyskryminowania przedstawicielek płci pięknej w pracy.

Tradycyjnie od wielu już lat Święto wszystkich Pań uroczyście i hucznie obchodzone jest w Gminie Węgierska Górka. Tym samym Wójt Gminy Piotr Tyrlik oraz Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka zapraszają serdecznie wszystkie Panie i Panów 8 marca od godziny 17:00 do wspólnego świętowania Dnia Kobiet.

Wśród atrakcji znajdzie się: kawiarenka, występ Koła Gospodyń z Węgierskiej Górki oraz niezwykły koncert Elvis (A)Live!

Piosenki Elvisa Presley’a, jego styl, kunszt i elegancja zachwycały kiedyś i zachwycają dziś. Nasz Elvis zaśpiewa na żywo takie przeboje jak: „Blue suede shoes”, „Burning love”, „My way”, „Stuck on You”, „Teddy Bear”.

OPG

 

 

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły