Już po raz piąty w Ośrodku Promocji Gminy w Węgierskiej Górce odbyło się Dyktando Gwarowe im. Renaty Madejczyk „Nigdy nie zaginie górolskie godanie". Tegoroczną edycję otworzył Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik, który minutą ciszy uczcił pamięć zmarłej pomysłodawczyni Dyktanda - Renaty Madejczyk. Pite Dyktando zgromadziło 30 uczestników zarówno z gminy Węgierska Górka, jak i gmin ościennych.

Dyktando Gwarowe składało się z dwóch części, a każda z nich była dużym wyzwaniem: pierwsza część będzie się łączyła się ze znajomością gwary dorzecza Górnej Soły. Czytany tekst należało zapisać w języku gwarowym, a następnie przepisać go w języku literackim. Druga część przeprowadzona została w formie testu wiedzy, w którym uczestnicy mieli za zadanie napisać definicje wyrazów i zwrotów gwarowych oraz przypisać nazwy do rysunków przedstawiających regionalne narzędzia.

Na pamiątkę udziału w dyktandzie każdy uczestnik otrzymał okolicznościowy kubek.

Podsumowanie konkursu i uroczyste wręczenie wspaniałych nagród odbędzie się w piątek 31 marca 2017 r. o godz. 16:00 w Ośrodku Promocji Gminy Węgierska Górka.

Udostępnij Drukuj E-mail