Wielkie wyrazy uznania i gratulacje należą się tym wszystkim, którzy nie wahali się sprawdzić swojej wiedzy i umiejętności w zakresie góralskiej gwary. O szczegółach i przebiegu V Dyktanda Góralskiego „Nigdy nie zaginie górolskie gadanie" im. Renaty Madejczyk szczegółowo pisaliśmy TUTAJ.

W piątkowe popołudnie 31 marca w Ośrodku Promocji Gminy Węgierska Górka odbyło się podsumowanie zmagań uczestników.  Zanim jednak nastąpiło uroczyste wręczenie nagród, przywitano wszystkich startujących w konkursie oraz wszystkich przybyłych gości. O oprawę artystyczną zadbał Marcin Biegun wraz ze swoimi uczniami.

W tegorocznej jubileuszowej edycji wzięło udział blisko 30 uczestników zarówno z naszej gminy, jak i gmin ościennych. Po wnikliwej ocenie, mającej na względzie poprawność zapisu i znajomość słów gwarowych, przyznano następujące nagrody:

W kategorii szkoła podstawowa:

I miejsce:

Michał Motyka ze Szkoły Podstawowej w Żabnicy

Angelika Ciupka ze Szkoły Podstawowej w Szarem

II miejsce:

Jan Dziedzic ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Cięcinie

III miejsce:

Patrycja Zawada ze Szkoły Podstawowej w Ciścu

W kategorii gimnazjum:

I miejsce:

Aleksandra Worek z Publicznego Gimnazjum w Węgierskiej Górce

Natalia Motyka z Publicznego Gimnazjum w Ciścu

II miejsce:

Wiktor Kupczak z Publicznego Gimnazjum w Żabnicy

III miejsce:

Zofia Skrzypek z Publicznego Gimnazjum w Cięcinie

Tytuł Mistrza Gwarowego zdobył Michał Motyka.

Uroczystość uświetnił występ artystów: Piotra Zemana i Michała Zemana, Marty Byrtek oraz Natalii Motyki.

W imieniu organizatorów szczególne wyrazy podziękowania za wsparcie kierujemy w stronę Ireneusza Ficonia – Prezesa „Beskid-Ekosystemu”, Tadeusza Juraszka - Prezesa Banku Spółdzielczego w Węgierskiej Górce, Andrzeja Waligóry, Państwa Alicji i Michała Waligórów oraz Grzegorza Bieguna. Dziękujemy również Piotrowi Motyce, który bardzo zaangażował się w organizację tego wydarzenia.

 

Udostępnij Drukuj E-mail