Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

Istnieją od 2015 roku i są jedynym Klubem piłki nożnej skupiającym osoby po amputacjach lub wadą wrodzoną kończyn w woj. śląskim. W miniony weekend Kuloodporni z Bielska - Białej gościli w Węgierskiej Górce.

Zgrupowanie ma na celu przygotowanie zawodników do kolejnego sezonu Amp Futbol Ekstraklasy 2017.  W trakcie minionego weekendu Kuloodporni zrealizowali dwa treningi na boisku, odbyli trening mentalny z psychologiem i rozegrali mecz kontrolny z LKS Soła Rajcza.

Głównym celem drużyny Kuloodporni Bielsko-Biała jest aktywizacja sportowa osób niepełnosprawnych. Celem istnienia Klubu jest aktywizacja fizyczna osób po amputacjach oraz zbudowanie na Podbeskidziu profesjonalnie funkcjonującego klubu sportowego, który w niedalekiej przyszłości będzie w stanie powalczyć o Mistrzostwo Polski Amp Futbol Ekstraklasy.

Czym jest Amp Futbol?

Amp Futbol to najdynamiczniej rozwijająca się dyscyplina sportowa osób niepełnosprawnych. Mogą w nią grać wszyscy po jednostronnej amputacji kończyny (zawodnicy grający w polu są po amputacji kończyny dolnej, a bramkarze kończyny górnej) oraz osoby z innymi, jednostronnymi wadami kończyn. Płeć i wiek nie mają znaczenia. Kuloodporni trenują w składzie 11 seniorów i 2 juniorów.  Warto podkreślić, iż Klub z Bielska - Białej to jedyna organizacja tego typu, która prowadzi sekcję juniorską.

Treningi

Trenują trzy razy w tygodniu, a treningi prowadzą licencjonowani trenerzy z GKS Katowice i Górnika Zabrze. Trenerem bramkarzy jest Wojciech Mrok - zawodnik Koszarawy Żywiec. Ponadto zawodnicy mają nieograniczony dostęp do siłowni. Po stronie zawodnika w kwestii finansowej jest jedynie dojazd na treningi.

Co ich motywuje?

Dla części zawodników to element rehabilitacji społecznej i fizycznej. To potrzeba przebywania w grupie ludzi, którzy się wzajemnie rozumieją. Bardzo istotny jest w tym element przyjaźni, bo poza boiskiem zawodnicy są świetnym kolegami. Dla młodszych zawodników - to sport, to możliwość po prostu gry w piłkę nożną.

Rekrutacja trwa

Rocznie w Polsce dokonuje się około 15 tys. amputacji, z czego znaczna część to ludzie młodzi. 70 procent to mężczyźni. Trwa rekrutacja do Kuloodpornych. Jeśli ktoś w Twoim otoczeniu zmaga sie z podobnym problemem - podajemy kontakt.

Dlaczego Węgierska Górka?

Kuloodporni odwiedzili Węgierską Górkę po raz drugi. Co wpłynęło na wybór? Lokalizacja i walory turystyczne naszej gminy. Istotna jest również możliwość skorzystania z Orlika przy Szkole Podstawowej.

{gallery}kulo2017{/gallery}

Udostępnij Drukuj E-mail