Są wizytówką Węgierskiej Górki. To na nich koncentruje się życie kulturalne i turystyczne gminy. Bulwary nad Sołą w Węgierskiej Górce niezmiennie zachwycają odwiedzających miejscowość turystów, a także są miejscem codziennych spacerów mieszkańców. Latem nad Sołą zarówno goście, jak i turyści szukają ochłody. Dziś już nie wyobrażamy sobie Węgierskiej Górki bez Bulwarów nad Sołą.

Soła jest jednym z największych karpackich dopływów Wisły, a jej długość wynosi prawie 90 km. W jednym z bardziej malowniczych miejsc, przez które płynie Soła, 7 grudnia 2009 roku został do użytku oddany Bulwar. Jedną z większych jego atrakcji jest most łukowy nad Sołą, wykonany z afrykańskiego drewna, który łączy ul. 3 Maja z bulwarami i Traktem Cesarskim po drugiej stronie rzeki. Całość jest uzupełniona drobną infrastrukturą rekreacyjno-wypoczynkową, parkami zabaw dla dzieci, jest oświetlona i oznakowana.

Zywiec/Facebook.com

Zagospodarowanie prawego brzegu Soły było jednym z największych przedsięwzięć inwestycyjnych w subregionie południowym Śląska, a z pewnością w powiecie żywieckim. Projekt nosił nazwę „Rozbudowa infrastruktury turystycznej poprzez budowę i oznakowania ścieżek pieszo-rowerowych, parku i kładki, poprawiających dostępność do miejsc przyrodniczych i historycznych w Gminie Węgierska Górka”, dofinansowany był ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 w wysokości 3 573 643,15 zł . Całkowity koszt to 5 587 201,00 zł .

footballcode.eu

Nieodłącznym elementem, który na stałe wpisał się w krajobraz Węgierskiej Górki, jest Hala Widowiskowo - Sportowa.

Jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w powiecie żywieckim. Wyposażona jest w obszerny hol główny, którego wymiary wynoszą 39,3m x 39,1m i wys. 5,1 m.

Sama Hala Sportowa to obiekt o wymiarach 50,2m x 33,8m i wysokości 14,5m. Zawiera w sobie boisko o wymiarach 22 x 44m wraz z 2-metrowym obejściem, co pozwoliło na uzyskanie pełnowymiarowych boisk do gry w koszykówkę, siatkówkę czy piłkę ręczną. Posadzka na boisku, to bezspoinowo położona wykładzina korkowa z powłoką poliuretanową na legarach drewnianych. Podłoga posiada specjalne kotwy służące do montowania bramek i słupków do siatkówki czy tenisa. Na północnej ścianie hali zamontowano drabinki do ćwiczeń gimnastycznych, na ścianie zachodniej zaś profesjonalną ściankę wspinaczkową o różnych stopniach trudności.

OPG Węgierska Górka

Galeria dla widzów posiada 282 miejsca siedzące i prawie 200 miejsc stojących na antresoli. Miejsca siedzące zapewniają specjalnie montowane, bardzo wytrzymałe siedzenia z tworzywa sztucznego.

Widzowie na halę mogą się dostać dwoma przejściami z holu głównego, natomiast przejście dla zawodników na płytę boiska dostępne jest windą z holu i schodami prowadzącymi w dół oraz przejściem spod trybun.

Ten nowoczesny obiekt podnosi atrakcyjność turystyczną i sportową Gminy Węgierska Górka.

 

Udostępnij Drukuj E-mail