Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

W Węgierskiej Górce w kwietniu ruszył realizowany w ramach programu „Równać Szanse” Projekt „URA(T/D)OWANI". Program jest inicjatywą Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i administrowany jest przez Polską Fundacje Dzieci i Młodzieży.

Na czym to polega?

Młodzież, zajmująca się promocją projektu, pozyskiwała chętnych do udziału w warsztatach z zakresu udzielania I pomocy przedmedycznej.  Celem projektu jest uświadomienie młodym ludziom, że każdy z nas może uratować życie i że wbrew pozorom nie jest to takie trudne oraz zapewnienie lepszych szans edukacyjnych młodzieży z obszarów wiejskich przez wspieranie ich ciekawości, aktywności i samodzielności, a także kształtowanie postaw prospołecznych. Dla młodzieży to także lekcja odpowiedzialności za powierzone zadania.

„Poszkodowany, co robić?"

Ośrodku Promocji Gminy Węgierska Górka 5 kwietnia odbyły się pierwsze warsztaty z zakresu pierwszej pomocy. Zgodnie z przesłaniem Projektu - zajęcia prowadzone były przez młodzież z myślą o innych młodych ludziach.

Temat pierwszego spotkania brzmiał: "Poszkodowany, co robić?".  Warsztaty miały na celu zachęcenie uczestników do zdobywania wiedzy z zakresu pierwszej pomocy, nauczenie ich podstaw działań ratowniczych oraz kształtowanie w nich poczucia odpowiedzialności za poszkodowanych w przypadku nagłego wypadku. O tym że spotkanie należało do udanych, najlepiej świadczyły uśmiechy na twarzach młodych ludzi.

Kolejne z zajęć miały miejsce w minioną środę 19 kwietnia. Na spotkaniu młodzi ludzie dowiedzieli się, jak postępować w przypadku złamań i ciał obcych. Uczestnicy warsztatów wypróbowali swoje umiejętności na „Oddziale intensywnej terapii".

Kolejne warsztaty Projektu "Urat/dowani" już 10 maja o godzinie 16 w Ośrodku Promocji Gminy w Węgierskiej Górce.

Zdjęcia: OPG Węgierska Górka

{gallery}Uratdowani{/gallery}

Udostępnij Drukuj E-mail