Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

Od jej uchwalenia minęło 226 lat. Burzliwą debatą Sejmu Czteroletniego w 1791 roku została przyjęta ustawa rządowa, która do historii przeszła jako Konstytucja 3 maja.  Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Fakt jej ustanowienia obchodziliśmy także w Węgierskiej Górce.

Tradycyjnie już uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele pw. Przemienienia Pańskiego w intencji Ojczyzny i Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Węgierska Górka. Wśród uczestniczących znajdowali się m.in Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik, Zastępca Wójta Gminy Węgierska Górka Marian Kurowski, Przewodniczący Rady Gminy Wojciech Sobel, radni z terenu gminy, Strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych oraz urzędnicy. Świąteczne nabożeństwo zgromadziło mieszkańców gminy, którzy jednoczyli się we wspólnej modlitwie. Przed Mszą Świętą w miejscach bohaterskiej śmierci Polaków, którzy swe życie złożyli w ofierze za Ojczyznę, przedstawiciele władz gminy złożyli kwiaty.

Uroczystość obchodów uchwalenia Konstytucji 3-maja uświetnił Chór Parafialny “Quattro Voci” oraz Parafialna Orkiestra Dęta "BARKA" z Żabnicy.

Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik dziękuje mieszkańcom za udział w nabożeństwie w intencji ojczyzny oraz za wywieszenie flag narodowych zarówno w tym dniu, jak i poprzedzającym uroczystości Dniu Flagi.

Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia:

{gallery}3majWG2017{/gallery}

Udostępnij Drukuj E-mail