Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

W minioną sobotę 13 maja w Ośrodku Promocji Gminy Węgierska Górka odbyła się uroczysta inauguracja wystawy filatelistycznej autorstwa Józefa Pawełczyka. Temat wystawy nie był przypadkowy: „Ave, ave, ave Maria" - 13 maja bowiem obchodzimy 100. rocznicę objawień fatimskich. To także rocznica zamachu na papieża Jana Pawła II. Honorowy patronat nad wystawą objął Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik oraz proboszcz parafii Cięcina - ks. Stanisław Bogacz.

Wystawa zgromadziła wielu gości i odwiedzających, w tym rodzinę i przyjaciół Józefa Pawełczyka.

Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik podziękował autorowi zbiorów za wspaniałą wystawę i podkreślił, iż nie jest to pierwsza wystawa tego autora na terenie gminy: „Chciałbym Panu serdecznie podziękować, bo to przede wszystkim Pana praca, a my dzięki Pana zaangażowaniu możemy tę wystawę podziwiać. Chciałbym podziękować za okazaną życzliwość i udostępnienie swoich zbiorów, a także za miłą współpracę z Pana strony podczas organizacji tej wystawy.  (...) Spotykamy się dziś w znamiennym czasie - mamy dziś bowiem stulecie objawień fatimskich - w Fatimie odbywają się dziś przecież duże uroczystości, ale dziś przypada także 36. rocznica zamachu na papieża Jana Pawła II” - dodał Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik.

Autor wystawy Józef Pawełczyk podkreślił, iż to druga wystawa o tematyce Maryjnej. Od pierwszej upłynęło już 10 lat. Ta druga wystawa, obecna, ma podobnie jak pierwsza aspekt osobisty i jest wyrazem wdzięczności m.in za syna, który został księdzem.

„Filatelistyką i zbieraniem znaczków zajmuję się od 50 lat. Moja pasja zaczęła się, gdy miałem 14 lat. Wtedy to byłem ministrantem i pierwsze własne pieniądze wydałem na znaczki. To moja 10 wystawa w Węgierskiej Górce, planuję już kolejną - prawdopodobnie będzie to "Świat Zwierząt". Znaczki dziś tu zaprezentowane zbierałem około 15 - 20 lat. Wystawa dzisiejsza liczy 155 kart wystawowych" - powiedział autor wystawy Józef Pawełczyk.

Wystawę będzie można podziwiać do 3 czerwca.

{gallery}wystWG{/gallery}

Udostępnij Drukuj E-mail