Ta wiadomość z pewnością ucieszy miłośników najprostszej formy ruchu - biegania.

Już 9 września bowiem rusza Baran Trail Race. Pod tą tajemniczą nazwą kryje się bieg górski na dystansie 25 km, a jego trasa została zaplanowana tak, by nie tylko się zmęczyć, ale i podziwiać uroki Beskidu Żywieckiego. A na dobry początek startujemy o godzinie 10 z malowniczej Węgierskiej Górce z okolicy Hali Widowiskowo - Sportowej.

Celem biegu jest promocja Beskidów i długodystansowych biegów górskich, a także zachęcenie do aktywności fizycznej wśród młodzieży i dorosłych.

Trasa biegu wiedzie z Węgierskiej Górki, przez Magurkę Wiślańską z punktem kulminacyjnym na Baraniej Górze, przez Jaworzynę wracamy do Węgierskiej Górki.

baranrace.pl

Przewyższenie biegu wynosi +1280m/-1280m - bieg ma charakter anglosaski. Na pokonanie tej trasy limit czasowy wynosi 6 godzin.

W trakcie trwania całych zawodów każdy z zawodników musi posiadać przy sobie wyposażenie obowiązkowe, które może być kontrolowane na trasie.

Wyposażenie obowiązkowe:

* numer startowy z chipem - zapewnia organizator (umieszczony z przodu w taki sposób by zawsze był widoczny i możliwy do odczytania),

* telefon komórkowy z baterią działającą przez cały czas trwania biegu (zalecany włączony roaming),

* folia NRC w rozmiarze pozwalającym na otulenie całego ciała

* obuwie odpowiednie do biegów terenowych (z tzw. bieżnikiem)

* w zależności od aury: ciepła czapka, rękawiczki, kurtka wiatroodporna z kapturem lub bluza z kapturem

* zapas jedzenia (ok 400kcal)

* obowiązkowy kubek wielokrotnego użycia (bidon, butelka)

Zapisz się

Na stronie internetowej biegu baranrace.pl można się zapoznać z regulaminem oraz zadeklarować swój udział w biegu. Zapisy zostaną zamknięte 1 września. Zachęcamy do udziału w biegu, a organizatorzy już myślą o edycji zimowej.

Impreza objęta jest patronatem medialnym WGmedia.

 

Udostępnij Drukuj E-mail