Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

Wyjątkowo rozśpiewana była Węgierska Górka w miniony piątek 19 maja, gdzie w Hali Widowiskowo - Sportowej odbywał się Festiwal Piosenki Górskiej "Zawsze z Górki". Impreza była inicjatywą Komendy Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Węgierskiej Górce, a uczestniczył w niej Zastępca Wójta Gminy Marian Kurowski.

Piątkowy Festiwal był jednak jednym z elementów większego wydarzenia, jakim był odbywający się od 19 do 21 maja Eko-Rajd Hufca ZHP Węgierska Górka "Powrót do korzeni". Udział w Eko - Rajdzie wzięli harcerze z Ujsół, Rajczy, Milówki, Cięciny, Żabnicy, Ciśca i Węgierskiej Górki. Wszystkie drużyny harcerskie stacjonowały na polu namiotowym "Kosor", a łącznie była to imponująca grupa 130 osób.

Celem wydarzenia było kształtowanie postawy ekologicznej i propagowanie turystyki górskiej oraz sprawdzenie wiedzy harcerskiej. To także doskonała okazja do integracji tego środowiska.

Obok Festiwalu podczas Eko - Rajdu odbył się także m.in konkurs wiedzy o Beskidach oraz ognisko "Powrót do korzeni".

A tak harcerze bawili się w piątek w Hali Widowiskowo - Sportowej w Węgierskiej Górce:

Swój repertuar zaprezentowała także m.in drużyna Wędrownicy.

{gallery}HarcerzeWG{/gallery}

Udostępnij Drukuj E-mail