Już w najbliższą niedzielę 4 czerwca nikogo nie może zabraknąć na imprezie, której głównym motywem będzie ekologia. Organizatorem zabawy jest Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik, Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka wraz z Firmą Żywiec Zdrój. 

Spotykamy się na Bulwarach nad Sołą o godzinie 14 i startujemy z rodzinnym piknikiem EKO-DZIEŃ „ZAMIESZAJ NA ZIELONEJ".

Jakie atrakcje?

Wyjątkowe. Przede wszystkim stoiska „Biżuteria i zabawki z recyklingu” oraz „Bukiety i ziołolecznictwo”; pogadanki na temat życia i roli pszczół. Ponadto czekają nas gry i zabawy w ramach wydarzenia „Zamieszkaj z nami na Zielonej”. Można będzie również sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą. Zagramy także w grę terenową "Zagraj w zielone”. Odbędzie się także konkurs segregowania śmieci na czas oraz przejażdżki konne. Następnie przeniesiemy się do budynku Hali Widowiskowo-Sportowej, gdzie dla najmłodszych przygotowano przedstawienie interaktywne „Tajemnica skarbu na kurzej nóżce”.

Konkurs teatralny

W imieniu organizatorów zapraszamy także przedszkolaki oraz uczniów szkół z terenu gminy Węgierska Górka do udziału w konkursach ekologicznych, które odbędą się podczas EKO-DNIA. Jednym z nich jest konkurs teatralny. Zadaniem młodych aktorów jest zaprezentowanie krótkiego spektaklu ekologicznego. Kolejnym zadaniem konkursowym jest przygotowanie minipokazu mody ekologicznej. Reprezentacja szkoły powinna wyeksponować co najmniej dwie propozycje strojów. Na uczestników konkursów czekają atrakcyjne nagrody.

Udostępnij Drukuj E-mail