Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

O tym, że gmina Węgierska Górka jest wyjątkowo gościnna i chętnie w swoich progach wita turystów, wiemy nie o dziś. Nie inaczej było przez minione 12 dni. To bowiem czas, kiedy w Węgierskiej Górce po raz dziewiąty odbył się obóz szkoleniowo - wypoczynkowy młodych adeptów straży pożarnej powiatu mikołowskiego i Dzięgielowa. 

W miniony piątek 11 sierpnia w ośrodku Azalia w Węgierskiej Górce odbyło się zakończenie obozu i pożegnanie strażaków. 

W uroczystościach uczestniczył Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik. Swoją obecnością zaszczycili nas również goście w osobie m.in Starosty Mikołowskiego Henryka Jaroszka i Wójta Gminy Ornontowice Kazimierza Adamczyka. 

"Na terenie gminy Węgierska Górka obozy organizują różne stowarzyszenia. Cieszy nas to, że również i straż pożarna z powiatu mikołowskiego szkoli się i wypoczywa w naszej gminie. Młodzież ta przebywa już u nas po raz dziewiąty, a to jednocześnie doskonała promocja Węgierskiej Górki, co dla gminy jest bardzo budujące" - powiedział Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik.

"Uczestniczymy dziś w zakończeniu obozu młodzieży powiatu mikołowskiego. W Węgierskiej Górce przebywało 58 młodych strażaków, na których w przyszłości liczymy. Jesteśmy tu co roku, już po raz 9. I w przyszłym roku planujemy być również" - powiedział Starosta Mikołowski Henryk Jaroszek.

Jak gościom podoba się Węgierska Górka?
"Bardzo nam się podoba. Byliśmy kiedyś w Wiśle, ale tu podoba nam się szczególnie i 10 obóz z pewnością będzie również tu." - dodał Starosta Mikołowski.

"Piękne i dobre miejsce do prowadzenia zajęć i naszego szkolenia. Jest też dużo miejsca poza budynkami, przez co mogły do nas przyjechać jednostki z Ciśca, Węgierskiej Górki czy Żabnicy. Węgierska Górka stwarza doskonałe warunki do prowadzenia tego typu szkoleń" - powiedział Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP w Mikołowie Sławomir Bijak.

{gallery}18{/gallery}

Udostępnij Drukuj E-mail