Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

W minioną niedzielę 13 sierpnia mszą świętą odprawioną w Kościele pw. M. Kolbego w Ciścu pożegnaliśmy oficjalnie księdza Władysława Nowobilskiego oraz uczczciliśmy 50 lat jego kapłańskiej posługi.

W uroczystości uczestniczył Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik oraz zaproszeni goście, wśród których obecny był m.in Starosta Żywiecki Andrzej Kalata, posłowie, radni oraz księża.

Po mszy świętej mieszkańcy gminy Węgierska Górka spotkali się na placu Zespołu Szkół w Ciścu, gdzie na cześć księdza Nowobilskiego odbył się Piknik Parafialny. Było mnóstwo życzeń pod adresem księdza, mnóstwo ciepłych i wzruszających słów oraz wspomnień, szczególnie tych, które związane były z budową „kościoła jednej doby" w Ciścu.

Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik złożył księdzu Nowobilskiemu ciepłe i pełne uznania życzenia, pogratulował ofiarnej i owocnej działalności kapłańskiej, a także podziękował wszystkim mieszkańcom gminy Węgierska Górka za udział w uroczystości i przygotowania w organizacji pikniku.

„Pozostaniesz w naszej pamięci jako wzór niezłomnego kapłana; za to, że miałeś odwagę stanąć na czele budowy kościoła w tamtych trudnych czasach (...) Chciałem podziękować za wszystkie piękne chwile, które tu podczas pobytu w Ciścu były również moim udziałem (...)" - powiedział radny powiatowy Władysław Skrzyp.

„Bądź wola Twoja..."

Ksiądz Władysław Nowobilski nie krył wzruszenia.

„Chciałbym, aby Wy wszyscy, którzy mnie dobrze znacie, wiecie, że jestem Wam bardzo wdzięczny, nie tylko za dzisiejszą uroczystość. Jako kapłan nie zdawałem sobie sprawy z tego, co mnie będzie w życiu czekać. Na pewno nie pomyślałem o tym, ze przyjdzie mi być w Ciścu i budować kościół. (...) To jednak przede wszystkim opatrzność boża kierowała mną i moim losem. To Pan Bóg nakazał mi to zadanie. Ja jestem „prochem i niczem", jestem tylko narzędziem w rękach Boga. Moje sumienie podpowiadało mi, ze to jest dobre, nie mogłem odmówić ludziom, którzy potrzebowali pomocy i chcieli kościoła, więc powiedziałem - <bądź wola Twoja>" - powiedział ksiądz Władysław Nowobilski.

{gallery}020{/gallery}

Udostępnij Drukuj E-mail