Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

W minioną sobotę 19 sierpnia już po raz dziewiąty przy Schronie Bojowym „Wędrowiec „odbyła się Rekonstrukcja Historyczna „Węgierska Górka 1939 - Westerplatte Południa”. Wydarzenie każdego roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nie inaczej było i podczas edycji dziewiątej, bowiem niesprzyjająca aura w żaden sposób nie odstraszyła licznie zgromadzonych zarówno mieszkańców, jak i turystów.

Doskonałym wstępem do kulminacyjnego punktu programu był koncert muzyki patriotycznej w wykonaniu zespołu "Saybusch", który doskonale wprowadził uczestników w klimat wydarzenia.

W tym niezwykle interesującym wydarzeniu udział wzięło kilkanaście Grup Rekonstrukcji Historycznej, które wiernie i barwnie odtworzyły wydarzenia z września 1939 roku. Podkreślić należy, iż to właśnie dzięki takim grupom pasjonatów historycznych, kontynuacja Rekonstrukcji jest możliwa. Całość wydarzenia uatrakcyjniły pokazy zabytkowego sprzętu wojskowego oraz Dioramy Grup Rekonstrukcyjnych. Dodatkowo została przeprowadzona przez Przedstawicieli Muzeum Czynu Zbrojnego Żywiecczyzny lekcja historyczna.

Wydarzenie „Węgierska Górka 1939 - Westerplatte Południa” jest znakomitą i bardzo widowiskową lekcją historii.

Rekonstrukcję historyczną dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zdjęcia OPG Węgierska Górka

{gallery}22{/gallery}

Udostępnij Drukuj E-mail