W minioną środę 13 września władze gminy Węgierska Górka skierowały do Wojewody Śląskiego wniosek o dofinansowanie na przebudowę układu drogowego w ciągu drogi 596048 S - ulica Graniczna - wraz z obiektem mostowym w gminie Węgierska Górka.

Inwestycja dotyczy fragmentu drogi od skrzyżowania ulicy Granicznej z drogą krajową DK1 do skrzyżowania z drogą powiatową przed Kościołem Przemienienia Pańskiego.

Obiekt mostowy natomiast ma 93 metry długości, drogi dojazdowe do tego obiektu z kolei mają około 280 metrów. W sumie długość odcina drogowego podlegającego przebudowie to 440 m.

Łączny koszt zadania to kwota 4, 492,310 zł.

„Są duże szanse na to, iż złożony wniosek zostanie rozstrzygnięty pozytywnie, ponieważ spełnia wszystkie kryteria związane z programem. Ponadto - zważywszy na wzmożony ruch - miejsce to spełnia bardzo ważną funkcję: w przypadku remontu mostu na Sole, ruch mógłby odbywać się właśnie tym odcinkiem.

Dla mieszkańców gminy Węgierska Górka most ten ma również ogromne znaczenie, przebudowa go bowiem wpłynie z pewnością na poprawę płynności ruchu." - podkreślił Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik. 

Wniosek będzie rozpatrzony do końca tego roku. Wsparcie finansowe na ten projekt to około 50 % kwoty całkowitej.

Koniec planowanej inwestycji to listopad 2018 rok.

 

Udostępnij Drukuj E-mail