W gminie Węgierska Górka często goszczą delegacje z innych gmin z województwa śląskiego lub małopolskiego, a celem tych wizyt jest czerpanie z doświadczeń i rozwiązań zastosowanych w tej pięknej górskiej miejscowości.

W miniony czwartek 14 września gminę Węgierska Górka odwiedzili przedstawiciele gminy Kłomnice. Po krótkiej wizycie w Urzędzie Gminy goście wraz z Wójtem Gminy Węgierska Górka Piotrem Tyrlikiem udali się na spacer po Węgierskiej Górce. Odwiedzili m.in schrony bojowe, bulwary nad Sołą, Kosciół św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Cięcinie i Halę Widowiskowo - Sportową.

„Interesuje nas głównie temat rewitalizacji i celem naszej wizyty jest podpatrzeć dobre, sprawdzone rozwiązania, które funkcjonują tutaj, w gminie Węgierska Górka. Jestem zachwycony tymi rozwiązaniami. Chcemy czerpać wzorce z Węgierskiej Górki. Dzięki uprzejmości Wójta gościliśmy w Urzędzie Gminy, zwiedziliśmy placówki gminne - biblioteki, halę... Chodzimy już bardzo długo, ale cały czas mam ochotę zobaczyć więcej, bo widzę tu dobre rozwiązania. Pewne rzeczy też mi Wójt podpowiedział. Postaram się z tego skorzystać i te rozwiązania wdrożyć." - powiedział gość, Zastępca Wójta Kłomnice Adam Śliwakowski.  

„Ta gmina jest wzorcem dla innych gmin. Wystarczy zagłębić się w to, w jaki sposób rozwiązana jest u nas kwestia oświaty, dróg publicznych czy też gospodarki wodnościekowej. Zarówno mieszkańcy, jak i pracownicy gminy mają co pokazać. Ale my też podpatrujemy i szkolimy się w jeszcze lepszych rozwiązaniach, bo przecież wszystkim nam zależy, by gmina Węgierska Górka wciąż się rozwijała. Na ten wizerunek gminy składa się praca wszystkich. Z tego miejsca chciałbym również podziękować mieszkańcom, bo to dzięki ich dbałości o estetykę posesji, gmina Węgierska Górka jest przyjazna dla odwiedzających nas gości. I dzięki takim postawom mamy się czym pochwalić. Dziękuję również pracownikom Urzędu Gminy, którzy swoją pracę przyczyniają się do tego wizerunku." - powiedział Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik.

Gości interesowała przede wszystkim kwestia wniosków, które były w ostatnim czasie sporządzane, inwestycji oraz wszystko to, co łączy się z rewitalizacją.

 

Udostępnij Drukuj E-mail