„Całe nasze góry pełne są śladów Jana Pawła II. Ten Rajd organizujemy po raz pierwszy, jednak z pewnością na tym się nie zatrzymamy" - powiedział Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik

W  39. rocznicę historycznego „Habemus Papam" uczniowie siedmiu szkół podstawowych z terenu Żywiecczyzny spotkali się na Hali Boraczej, aby zgłębić wiedzę o tym Wielkim Polaku.
Rajd Górski pod nazwą "Wyprawa górska ze św. Janem Pawłem II" odbył się po raz pierwszy, jednak organizatorzy już zapowiadają kolejne edycje.
Na pamiątkę dnia, gdy biały dym z komina dachu Kaplicy Sykstyńskiej oznajmił dobrą nowinę, na Hali Boraczej prawie 80 młodych osób wzięło udział w grze terenowej poświęconej Janowi Pawłowi II. 
Przybyłą młodzież przywitał ks. Paweł Danek inicjator wyprawy z ramienia Fundacji Śladami JP II.
Młodzieży dopingował Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik. 
Pamiętać należy, iż dbałość o tradycję i jej kultywowanie jest jednym z elementów rozwoju gminy Węgierska Górka. 
„Strategia rozwoju gminy Węgierska Górka zakłada, iż jest to gmina turystyczna. Jednak musimy pamiętać o jednej rzeczy: nie możemy oderwać się od tradycji. Musimy tak realizować zamierzenia inwestycyjne, by one zawsze do tej tradycji nawiązywały, a jednocześnie wynikały z potrzeby mieszkańców.  I nawiązują do niej i bulwary nad Sołą, i taki też cel ma modernizacja kościoła św. Katarzyny w Cięcinie" - dodał Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik.

 

Zdj. OPG Węgierska Górka

Udostępnij Drukuj E-mail