Aż trudno uwierzyć, ale w sobotę 4 listopada obchodziliśmy jubileusz 70 lat istnienia Koła Łowieckiego "Knieja" z Cięciny.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta odprawiona w klimatycznej scenerii zabytkowego Kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Cięcinie. Oprawę i wyjątkowość tego dnia i święta podkreślały podniosłe poczty sztandarowe. Koło Łowieckie "Knieja" swój jubileusz świętowało w towarzystwie znakomitych gości, których powitał Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik. A swoją obecnością zaszczyciła nas m.in. Poseł na Sejm RP Małgorzata Pępek oraz I Wojewoda Śląski Jan Chrząszcz.

"Przez 70 lat to Koła w sposób bardzo aktywny działało w środowisku gminy Węgierska Górka, realizując różnorodne cele, a przede wszystkim to dbałość o zwierzynę i o łowisko. Ale podkreślić należy również dbałość o tradycję i kulturę łowiecką, która ściśle jest związana z tym środowiskiem i niezmiernie ważne jest jej kultywowanie. Cieszymy się, że tak prężnie Koło działa z Prezesem Waligórą na czele. Ta impreza świadczy również o tym, iż to Koło to nie tylko sama działalność łowiecka, ale i integracja, bo jak w każdym środowisku niezbędni są ludzie i to dzięki nim możemy świętować tak piękny jubileusz"
- powiedział Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik.

Podczas uroczystości goście składali gratulacje Członkom Koła Myśliwskiego Knieja. Do gratulacji dołączyli przedstawiciele władz gminy Węgierska Górka na czele z Wójtem Piotrem Tyrlikiem, który podkreślił również,  iż 70 lat działalności Koła Łowieckiego Knieja to godny spadek dla przyszłych pokoleń myśliwskich oraz mieszkańców naszego regionu.