99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w Węgierskiej Górce obchodzona była wyjątkowo podniośle i uroczyście.

11 listopada to bowiem  dzień wyjątkowy. Narodowe Święto Niepodległości upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 uroczyście obchodzone jest w całej Polsce. Jak co roku w Gminie Węgierska Górka  uroczystości Święta Odzyskania Niepodległości rozpoczęto złożeniem wiązanek kwiatów w Miejscach Pamięci.

W obchodach Narodowego Święta Niepodległości uczestniczył Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik.

Następnie w Kościele Przemienienia Pańskiego w Węgierskiej Górce odbyła się uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny, w której licznie uczestniczyły delegacje instytucji oraz stowarzyszeń działających na terenie Gminy Węgierska Górka oraz przedstawiciele władz gminy na czele z Wójtem Gminy Węgierska Górka Piotrem Tyrlikiem. Mszę Świętą uświetnił Chór Quattro Voci z repertuarem przygotowanym przez Jerzego Sobla.  

Tradycyjnie na zakończenie grono pedagogiczne oraz uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. prof. Jerzego Buzka w Węgierskiej Górce przygotowało piękne widowisko słowno - muzyczne.

Udostępnij Drukuj E-mail