"Trzeba tylko wypełniać słowa małżeńskiej przysięgi" - w tych kilku słowach, wypowiedzianych przez jubilatów, zawiera się recepta na udane i długoletnie pożycie małżeńskie.

Mszą świętą w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Węgierskiej Górce rozpoczęliśmy świętowanie pięknego jubileuszu - to pary, które przeżyły ze sobą 50 i 60 lat w gminie Węgierska Górka swoje uroczystości.
Homilię koncelebrowali ks. prałat Stanisław Bogacz, ks. kanonik Marek Nieciąg oraz ks. kanonik Jacek Jaskiernia.
Druga część uroczystości odbyła się w pensjonacie Melaxa, gdzie Złotych Jubilatów uhonorowano Medalem Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy wręczył Wójt Gminy Węgierska Górka  Piotr Tyrlik oraz Przewodniczący Rady Gminy Wojciech Sobel.

"Przede wszystkim dziękujemy dostojnym jubilatom za to, że przyjęli nasze zaproszenie. Jesteśmy zaszczyceni tym, że ten ważny moment małżeńskie pary spędzą z nami. (...) Ten piękny jubileusz w naszej gminie obchodzimy każdego roku, cyklicznie. To bardzo wzruszające i ważne święto, bowiem doceniamy dziś tych ludzi, którzy dla naszej gminy przez wszystkie lata zrobili bardzo dużo, ale przede wszystkim gratulujemy im długoletniego pożycia małżeńskiego" - powiedział Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik.

Uroczystość jubileuszowa była okazją do złożenia życzeń, gratulacji, wręczenia kwiatów i słodkiego upominku oraz wykonania pamiątkowych zdjęć.

Udostępnij Drukuj E-mail