Piękną i wieloletnią już tradycją jest wigilijne spotkanie organizowane przez panią Marię Kocoń - od tego roku Sołtys Węgierskiej Górki. Dzięki jej zabiegom od wielu już lat w radosnej i pełnej życzliwości atmosferze spotykają się przy obfitym stole samotni mieszkańcy naszej gminy.

"W ten szczególny wigilijny i świąteczny czas nikt nie powinien być sam. Spotykamy się przy wspólnej wieczerzy by razem przeżywać czas Narodzenia Pańskiego i cieszę się, że ten moment mogę dzielić razem z Wami" - powiedział Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik.

Po wspólnej modlitwie poprowadzonej przez ks. prałata Stanisława Bogacza - proboszcza naszej parafii i serdecznych życzeniach niosących wiele nadziei na najbliższą przyszłość, złożonych przez gospodarza gminy Wójta  Piotra Tyrlika był czas na długie rozmowy przy opłatku.

Ten biały symbol całorocznego pojednania był świetną okazją do serdecznych rozmów i wymiany uścisków. Zanim wigilijni goście otrzymali paczki świąteczne, panie z Koła Gospodyń w Węgierskiej Górce podały pyszny, gorący obiad. Wspólne śpiewanie kolęd przedłużyło ten niezwykły wieczór nadając mu niepowtarzalnego blasku. Ta ciepła atmosfera pozostanie jeszcze długo w naszej pamięci.

Udostępnij Drukuj E-mail