No i stało się. W Węgierskiej Górce został pobity ubiegłoroczny rekord zebranych pieniędzy podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Zebrana kwota to: 68 809,89 zł oraz 25,94 euro i 60 funtów!

Ale jak kilka razy podkreślał zastępca Wójta Gminy Węgierska Górka Marian Kurowski, który m.in. wraz ze swoim synem prowadził licytację przedmiotów podarowanych przez różne instytucje i osoby prywatne, nie zebrana kwota jest ważna, ale chęć bycia razem i pomagania innym przy wspólnej zabawie.
Atmosfera na hali widowiskowo-sportowej w Węgierskiej Górce była fantastyczna. Wszyscy radośni i uśmiechnięci uczestniczyli w tym wspaniałym, corocznym święcie bezinteresownej pomocy.
Naszą transmisję z licytacji i koncertów możecie zobaczyć tutaj. Zachęcamy też do obejrzenia reportażu.

Oczywiście podziękowania należą się każdemu, kto włączył się do akcji najmniejszą nawet kwotą, ale przede wszystkim członkom sztabu w Węgierskiej Górce wraz z jej szefową Dominiką Matuszewską za ogromne zaangażowanie i świetną organizację oraz 49 wolontariuszom, którzy na mrozie, cały dzień od wczesnych godzin rannych chodzili po ulicach i zbierali datki.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zebrania tak wysokiej sumy i pamiętajcie: Spotykamy się za rok na 27. Finale! 


 

Udostępnij Drukuj E-mail