21 stycznia w Ciścu odbyło się spotkanie opłatkowe Związku Podhalan. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11.30 Mszą Świętą, której przewodniczył ks. prałat Władysław Zązel - Kapelan Związku Podhalan. Porywającą homilię wygłosił ks. Adam Ciapka.

Podczas uroczystości grono Związku Podhalan powiększyło się o 22 nowych członków, którzy złożyli uroczyste ślubowanie. Po zakończonej Eucharystii poczty sztandarowe, zaproszeni goście oraz członkowie Związku Podhalan udali się w uroczystym korowodzie przy dźwiękach kapeli góralskiej na drugą cześć uroczystości, która odbyła się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Ciścu.

W uroczystości wziął udział Gospodarz Gminy Piotr Tyrlik, który przywitał wszystkich przybyłych gości oraz członków Związku Podhalan na cisieckiej ziemi. Spotkanie było okazją do wspólnego spędzenia czasu przy stole, składania życzeń i podziękowań. Częścią spotkania była również akcja zbierania krwi, która trwała do godziny 13:00. Pierwsi dawcy otrzymali  koszulki z autografami Kuby Błaszczykowskiego i polskiej reprezentacji w skokach narciarskich.

 Zdjęcia: OPG Węgierska Górka

Udostępnij Drukuj E-mail